Wybór pilota do bramy — co musisz wiedzieć?

fence-2854829_1280

Zdalnie sterowana brama to obecnie standard na nowych osiedlach mieszkaniowych, jak i domach. Taka automatyka pozwala na komfortowe korzystanie, szczególnie gdy posiada się samochód. Pilot umożliwia otwarcie wjazdu bez wysiadania z auta. Dobór odpowiedniego narzędzia tego typu może sprawiać trudność osobie, która zupełnie się na tym nie zna. Wyjaśniamy dzisiaj zatem, co warto wiedzieć, wybierając pilot do bramy. Zapraszamy do lektury.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Na co zwrócić uwagę, wybierając pilota do bramy?

Zakup elektroniki w ciemno nigdy nie jest dobrym pomysłem. W przypadku pilotów do bramy można wyróżnić dwie kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed ostatecznym zakupem. Jedną z nich jest częstotliwość, na jakiej działa urządzenie. Drugą natomiast system kodowania. W jego przypadku rozróżnia się dwa system stałokodowy oraz system z kodem zmiennym. Jak pewnie przypuszczasz, stały kod w takim narzędziu nie jest dobrym pomysłem, głównie ze względów bezpieczeństwa. Większość osób decyduje się więc na to drugie rozwiązanie, czyli kod zmienny. Dobre piloty znajdziesz na stronie sprzedawcy https://ster-tronic.pl/. Sklep słynie z szerokiej oferty akcesoriów dotyczących automatyki bram.

Pamiętaj jednak, by przy zakupie pilota do bramy koniecznie wziąć pod uwagę tzw. funkcje dodatkowe tych narzędzi. W zależności od modelu mogą one zawierać następujące udogodnienia: otwieranie wielu bram, programowalne przyciski do obsługi innych urządzeń czy tak prozaiczne jak zabezpieczenie przed przypadkowym naciśnięciem. Ważne dla Ciebie mogą okazać się ponadto gwarancja na urządzenie, kształt pilota i jego estetyka, łatwość programowania. Na koniec warto wziąć pod uwagę także opinie innych kupujących.

Gdzie kupić pilota do bramy?

Na rynku znajdziesz różnorodne rozwiązania tego typu. Szczególnie ważne jest jednak zwrócenie uwagi na asortyment sprzedawcy czy możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Z ogromnej oferty słynie sklep Ster-Tronic. Możesz przejrzeć ich produkty na stronie: https://ster-tronic.pl/piloty-do-bram-c95. Marka proponuje piloty od różnych producentów, co gwarantuje łatwość dopasowania akcesoriów do własnych preferencji.

W przypadku pilotów do bramy warto pamiętać, by nie decydować się na tanie zamienniki, a jeśli masz wątpliwości, lepiej skontaktuj się ze sprzedawcą, który doradzi Ci, czy dany model będzie odpowiedni do modelu i systemu Twojej bramy. Dzięki temu zyskasz pewność co do trafnego zakupy, a przede wszystkim bezpiecznego.

Zostaw komentarz