Banyhopki 2023, czyli rowerowe zmagania w Śremie

Banyhopki 2023 (29)
Każdy z uczestników tegorocznych Banyhopek rywalizował w trzynastu konkurencjach/Fot. J. Preiss

W sobotę, 26 sierpnia w Śremie już po raz kolejny odbyły się zawody rowerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Banyhopki. To połączenie dobrej zabawy i sprawdzenia umiejętności rowerowych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizatorem sobotnich zawodów było Stowarzyszenie „SKLEPKOMET”, które prowadzi również sekcję kolarską pn. „Kometka”. W związku z tym, że zawody zostały wpisane do kalendarza Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, mogli w nich startować także zawodnicy spoza śremskiego klubu.

Nasza misją jest popularyzacja sportów rowerowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkursy i zadania rowerowe są tak przygotowane, by każdy mógł się w nich sprawdzić. Z pewnością jest to wspaniała przygoda zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych kolarzy

– wspomina Alina Zalewska, prezes stowarzyszenia i zarazem trenerka

Każdy z uczestników tegorocznych Banyhopek rywalizował w trzynastu konkurencjach:  • jednej technicznej czasowej (w tym: jazda na czas po ósemce, po terenie płaskim lub

nachylonym, z przeszkodą),

  • jedenastu technicznych sprawnościowych.

Kolarze mieli do pokonania między innymi takie konkurencje jak: górki, przenoszenie przedmiotów, jazda po kamieniach, jazda bez trzymanki, ciasne manewry, jazda po linii, przejazd pod czy skoki w bok.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, którzy bacznie sprawdzali poprawność wykonywanych zadań. Rywalizacja przebiegała z podziałem na pięć kategorii wiekowych:

  • MINI do 7/8 lat, Tor MINI
  • ŻAK MŁODSZY 8/9 – 10 lat; 13 konkurencji (wersja uproszczona)
  • ŻAK 11 – 12 lat 13 konkurencji (wersja pełna)
  • MŁODZIK 13 – 14 lat 13 konkurencji (wersja pełna)
  • JUNIOR + od 15 lat 13 konkurencji (wersja pełna)

W kategorii Żak Młodszy pierwsze miejsce zajął Stanisław Waloszczyk. Drugie miejsce na podium zajął Filip Górny. Trzeci był Igor Wojtkowiak.

Wśród 11 i 12-latków (Żak) pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Preiss. Druga była Zuzanna Sznura. Natomiast na najniższym miejscu na podium uplasował się Sebastian Jakubaszek.

W kategorii Młodzik najlepszy okazał się Bruno Adamczak. Drugi był Filip Wiśniewski. Trzecie miejsce wywalczył Franciszek Tempski.

Z kolei w kategorii od 15 lat (Junior+) pierwsze miejsce wywalczył Przemysław Zalewski. Drugie miejsce na podium przypadło Gai Kokocińskiej. Trzeci był Marcin Janiszewski.

Zostaw komentarz