|

Po pijaku huknął autem w mur. 23-latek zatrzymany w Gorzycach

Zniszczone po zderzeniu z ceglanym murem auto osobowe koloru niebieskiego
fot. OSP Czempiń
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W miniony piątek, 18 sierpnia, policja z Kościana oraz załoga karetki pogotowia, a także kościańscy strażacy i ratownicy OSP z Czempinia ruszyli do wypadku w Gorzycach.


Berdychowski Wv

Na miejscu szybko okazało się, dlaczego kierujący samochodem osobowym wypadł z trasy i wpadł w ceglane ogrodzenie – mężczyzna był pijany.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty. Mężczyzna stanie przed kościańskim sądem.

Jaka kara grozi 23-latkowi za jazdę po alkoholu?

23-letni mieszkaniec gminy Czempiń za swój „wyczyn” sprzed kilku dni trafi przed sąd. Będzie odpowiadał z art. 178a który mówi jasno, że jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem działania środka odurzającego oznacza dla kierującego grzywnę, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do 2 lat.

23-latek musi się również liczyć z tym, że zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz będzie musiał również wpłacić kilka tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Zostaw komentarz