Elektromobilność od Mercedes-Benz, czyli szeroka gama elektryków od marki premium

365463363 685412613614062 5392734783800236369 N
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mercedes-Benz jest niemiecką marką, produkującą samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, a nawet autobusy. Od 2018 roku wraz z nową submarką Mercedes-EQ, w jej stałej ofercie pojawiły się samochody elektryczne. Ponadto, prezes Mercedes-Benz deklaruje, że do 2030 roku koncern będzie głównie skupiać się na autach elektrycznych.


Berdychowski Wv

Wkład Mercedes-Benz w elektromobilność


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Mercedes-Benz był jedną z pierwszych firm, które podjęły próbę stworzenia samochodu z silnikiem elektrycznym. Miało to miejsce w 1906 roku, jednak Mercedes Electrique nigdy nie trafił do seryjnej produkcji. W latach 90. powstały pierwsze jeżdżące egzemplarze Mercedesa 190 E Elektro. Z powodu upadającej infrastruktury dalszy rozwój elektrycznej mobilności musiał zostać zahamowany. Mercedes-Benz powrócił do niej dość niedawno w odpowiedzi na rosnącą świadomość społeczeństwa i potrzebę zmniejszenia emisji spalin.

Elektryczne samochodu niemieckiego koncernu – Mercedes EQC

Jest to pierwszy, produkowany od 2018 roku samochód, który trafił do produkcji seryjnej pod marką Mercedes-EQ. SUV charakteryzuje się zachwycającym stylem, estetyką i nowoczesnością. Co więcej, Mercedes EQC posiada dwa silniki elektryczne, znajdujące się na przedniej i tylnej osi.

Mercedes EQV

EQV jest przestronnym VAN-em, mieszczącym nawet osiem osób. Dzięki dowolnemu ustawieniu dwóch rzędów siedzeń, pasażerowie mogą cieszyć się pełnią komfortu. EQV posiada wiele schowków, uchwytów oraz składany stolik. Z przodu znajduje się konsola z chłodzonym schowkiem i gniazdem multimedialnym, który posiada dwa złącza USB i otwór na kartę SD. W tym Mercedesie znajduje się również dach panoramiczny i oświetlenie Ambiente.

  Gdzie wyrzucić opakowania po lekach: Ekologiczne sposoby utylizacji

Mercedes EQS

Produkowane auto jest od 2021 roku, jest  elektrycznym odpowiednikiem klasy S. W ramach wybranego pakietu, samochód ten daje wiele możliwości, takich jak chociażby automatyczny układ klimatyzacji THERMOTRONIC, ekran MBUX Hyperscreen, rozciągający się na całą szerokość tablicy rozdzielczej. czy wyświetlacz Head-up.

Mercedes EQA

Czas ładowania baterii Mercedesa EQA od 10 do 80% na stacjach szybkiego ładowania wynosi około 30 minut. Co więcej, klienci mogą wybrać idealny pakiet dopasowany do ich indywidualnych potrzeb, jak chociażby pakiet Advanced czy Advanced PLUS. Pierwszy z nich zawiera m.in. kokpit szerokoekranowy zawierający asystenta martwego punktu czy możliwość parkowania z kamerą cofania. Drugi natomiast jest wzbogacony od swojej podstawowej wersji o automatyczną klimatyzację THERMOTRONIC czy pakiet komfortowy KEYLESS-GO.

Mercedes EQE

Jest to odrobinę mniejsza wersja modelu EQS, która posiada zarówno podobne wyposażenie i linię zewnętrzną. Dodatkowo w EQE dostępny jest ekran Hyperscreen oraz Airmatic.

Mercedes EQB

Jest to mieszczący w sobie aż siedem osób SUV, który przyspieszene od 0 do 100 km/h wynosi odpowiednio 8 i 6,2 sekundy. Maksymalna prędkość, którą ten samochód może uzyskać to 160 km/h.

Elektryczne Mercedesy dostępne w MB Motors!

Więcej informacji na temat aut elektrycznych od MB Motors znajdą Państo pod adresem:  https://www.mbmotors.pl/samochody-osobowe/elektryczne-mercedesy/

Zostaw komentarz