|||

Ulewa w powiecie śremskim. Interweniuje straż pożarna

kałuża wody na drodze i chodniku a w tle jadący samochód
Od godzin południowych w związku z opadami deszczu interweniują strażacy / fot. M. Czubak

Spory opad deszczu, który nawiedził i jak dotąd nadal się utrzymuje, był przyczyną kilku już interwencji państwowej oraz ochotniczych straży pożarnych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Od wczorajszego popołudnia na powiatem śremskim pada. Raz mocniej, raz słabiej, ale deszcz ciągle jest obecny. Ten opad atmosferyczny o różnym natężeniu w niektórych miejscowościach powoduje problemy. Konieczne były interwencje straży pożarnych.

Ulewie towarzyszy również szybki spadek temperatury i gdzieniegdzie podmuchy wiatrów. To sprawia, że już od godzin porannych strażacy interweniują.

Pierwsze zgłoszenia do dyżurnego PSP w Śremie zaczęły spływać około godziny 11.20. Zgłoszenie dotyczyły zalanych piwnic i budynków oraz dróg w gminach Brodnica oraz Śrem. W jednym z przypadków przeciekał dach budynku wielorodzinnego. Z kolei w gminie Dolsk miejscowi ochotnicy wezwani zostali do pochylonego drzewa nad drogą.

Taka pogoda będzie się utrzymywała jeszcze przez kilka godzin. Rozpogodzenie spodziewane jest między godzinami 18 a 21. Wówczas deszcz może być słaby, albo nie będzie go wcale. Później opady znów mają się nasilić.

Zostaw komentarz