policjant w mundurze i zatrzymany mężczyzna w kajdankach
Zatrzymany był pod wpływem alkoholu / fot. ilustrujące arch. KMP Jelenia Góra
  • Home
  • Na sygnale
  • Śremianin okradziony na wakacjach w Szklarskiej Porębie

Śremianin okradziony na wakacjach w Szklarskiej Porębie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mężczyzna podejrzany o kradzież kamery oraz dwie inne osoby, podejrzane o przestępstwo paserstwa, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji ze Szklarskiej Poręby. Ofiarą złodzieja okazał się być mieszkaniec powiatu śremskiego.


Berdychowski Wv

Policjanci ze Szklarskiej Poręby dokonali skutecznej interwencji, zatrzymując trzy osoby związane z kradzieżą kamery oraz jej późniejszym paserstwem. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy powiatu karkonoskiego: 46-letni mężczyzna podejrzany o kradzież, 35-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna, którzy podejrzewani są o udział w przestępstwie paserstwa.

Śremianin okradziony podczas wakacyjnej wyprawy w Szklarskiej Porębie

Sprawę rozpoczęło się, gdy pewnego dnia mieszkaniec powiatu śremskiego odwiedził Szklarską Porębę jako turysta. W trakcie wyjścia z pojazdu zapomniał kamery, która pozostała obok auta. 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego wykorzystał tę okazję i ukradł kamerę.Wypatrzył swoją kamerę na internetowej aukcji

Nieco niespotykane jest to, że pokrzywdzony nie zgłosił kradzieży bezpośrednio po zdarzeniu. Zawiadomienie o kradzieży nastąpiło dopiero w momencie, gdy mieszkaniec naszego powiatu rozpoznał swoją kamerę wystawioną na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Wartość skradzionego sprzętu została oszacowana na 1200 złotych.

Tę kamerę skradziono mieszkańcowi powiatu śremskiego, a którą odzyskała policja / fot. KMP Jelenia Góra

Złodziej kamery i dwoje paserów zatrzymani

Policjanci jednakże niezwłocznie podjęli działania w tej sprawie, śledząc poszlaki i przesłuchując świadków. W efekcie udało im się zidentyfikować i zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież oraz dwie osoby zaangażowane w paserstwo. Okazało się, że sprawca kradzieży przekazał skradzioną kamerę 40-latkowi, a ten, będąc świadomym pochodzenia przedmiotu, przekazał go 35-letniej kobiecie, która wystawiła go na sprzedaż w internecie.

Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawa ta stanowi kolejny przykład skutecznej i determinowanej pracy policji w zwalczaniu przestępczości oraz przywracaniu sprawiedliwości pokrzywdzonym.

Skradziona kamera wróciła do rąk śremianina

Policjanci odzyskali skradzioną kamerę w mieszkaniu kobiety, dzięki czemu urządzenie mogło wrócić do swojego prawowitego właściciela.

Kórnik: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o niszczenie mienia i kradzieże

Zostaw komentarz