|

Śremianin okradziony na wakacjach w Szklarskiej Porębie

policjant w mundurze i zatrzymany mężczyzna w kajdankach
fot. ilustrujące arch. KMP Jelenia Góra

Mężczyzna podejrzany o kradzież kamery oraz dwie inne osoby, podejrzane o przestępstwo paserstwa, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji ze Szklarskiej Poręby. Ofiarą złodzieja okazał się być mieszkaniec powiatu śremskiego.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Policjanci ze Szklarskiej Poręby dokonali skutecznej interwencji, zatrzymując trzy osoby związane z kradzieżą kamery oraz jej późniejszym paserstwem. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy powiatu karkonoskiego: 46-letni mężczyzna podejrzany o kradzież, 35-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna, którzy podejrzewani są o udział w przestępstwie paserstwa.

Śremianin okradziony podczas wakacyjnej wyprawy w Szklarskiej Porębie

Sprawę rozpoczęło się, gdy pewnego dnia mieszkaniec powiatu śremskiego odwiedził Szklarską Porębę jako turysta. W trakcie wyjścia z pojazdu zapomniał kamery, która pozostała obok auta. 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego wykorzystał tę okazję i ukradł kamerę.Wypatrzył swoją kamerę na internetowej aukcji

Nieco niespotykane jest to, że pokrzywdzony nie zgłosił kradzieży bezpośrednio po zdarzeniu. Zawiadomienie o kradzieży nastąpiło dopiero w momencie, gdy mieszkaniec naszego powiatu rozpoznał swoją kamerę wystawioną na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Wartość skradzionego sprzętu została oszacowana na 1200 złotych.

Tę kamerę skradziono mieszkańcowi powiatu śremskiego, a którą odzyskała policja / fot. KMP Jelenia Góra

Złodziej kamery i dwoje paserów zatrzymani

Policjanci jednakże niezwłocznie podjęli działania w tej sprawie, śledząc poszlaki i przesłuchując świadków. W efekcie udało im się zidentyfikować i zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież oraz dwie osoby zaangażowane w paserstwo. Okazało się, że sprawca kradzieży przekazał skradzioną kamerę 40-latkowi, a ten, będąc świadomym pochodzenia przedmiotu, przekazał go 35-letniej kobiecie, która wystawiła go na sprzedaż w internecie.

Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawa ta stanowi kolejny przykład skutecznej i determinowanej pracy policji w zwalczaniu przestępczości oraz przywracaniu sprawiedliwości pokrzywdzonym.

Skradziona kamera wróciła do rąk śremianina

Policjanci odzyskali skradzioną kamerę w mieszkaniu kobiety, dzięki czemu urządzenie mogło wrócić do swojego prawowitego właściciela.

Kórnik: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o niszczenie mienia i kradzieże

Zostaw komentarz