|||

Łąka kwietna w Psarskiem znów zmienia swoje oblicze

łąka Kwietna W Psarskiem (7)
Mieszkańcy Psarskiego wspólnymi siłami zazielenili najstarszą łąkę kwietną we wsi/Fot. Pomocna Dłoń w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mieszkańcy Psarskiego lubią ciężko pracować i przy okazji wspierać naturę. W czwartek, 27 lipca po raz kolejny łąka kwietna przy wiejskiej świetlicy przeszła metamorfozę. Pojawiły się nowe rośliny.


Berdychowski Wv

W czwartek  mieszkańcy Psarskiego znów udowodnili, że niemożliwe nie istnieje! Wspólnymi siłami zazielenili najstarszą łąkę kwietną we wsi. – Bardzo trudna ziemia zmusiła nas do małej korekty i wsparcia natury. Obok wysianych wcześniej roślin, zasadziliśmy rośliny kwietne, które mają szansę rosnąć w tej suszy. Bo w tym wszystkim przecież o kwiaty chodzi. Zasadziliśmy więc lawendę, szałwię, jukę, nasturcje, nagietki, aronię, astry, marcinki, berberys i kilka innych roślin – wspomina Dorota Witczak ze Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie, które na ten cel pozyskało środki z grantu Wielkopolska Wiara.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Grant ten dotyczył „aktywizacji mieszkańców wsi Psarskie wokół terenów zielonych”. I tak też uczyniliśmy

dodaje pani Dorota

Mieszkańcy zmyślnie wykorzystali tego dnia moment przed deszczem, aby roślinom zapewnić jak najlepsze warunki na start. – Kwiaty kupiliśmy z grantu, ale najwięcej przynosili sami mieszkańcy, którzy dołączali do akcji. Wypieliliśmy też całą łąkę a sołtys zabrał się za kopanie. To piękny przykład aktywizacji mieszkańców dla społeczności lokalnej – podkreśla D. Witczak.

Zostaw komentarz