|

Abel Abomsa – król strzelców V ligi, piłkarzem Kotwicy Kórnik

Abel Abomsa w Kotwicy Kórnik
Kotwica Kórnik oficjalnie ogłosiła pozyskanie nowego napastnika - fot. FB Kotwica Kórnik

Kotwica Kórnik do nowego sezonu IV ligi przystąpi silniejsza. Do drużyny dołączył bowiem Abel Abomsa. Etiopczyk został królem strzelców V ligi. Dla GKS Dopiewo zdobył 37 goli.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni Tomasza Nawrota mają za sobą kolejne dwa sparingi. Zmierzyli się w nich z rywalami, z którymi przyjdzie im także spotkać w walce o ligowe punkty. W środę do Kórnika przyjechała Obra Kościan. Padł remis 3:3, a gole dla kórnickiej drużyny zdobyli: Michał Sójka, Gerard Pińczuk i zawodnik testowany.

To był mecz walki, w którym przegrywaliśmy, potem dwukrotnie prowadziliśmy, by stracić gola w 85 minucie, po którym Obra wyrównał – relacjonuje trener Tomasz Nawrot.

Łatwo przyszło Kotwicy sobotnie zwycięstwo z Wiarą Lecha Poznań. Beniaminek przyjechał bez swoich „asów” w postaci byłych piłkarzy Lecha, tj. Telichowskiego, Wilka oraz Kriwtsa i poległ 1:5. Dwie bramki zdobył Tomasz Ceglewski, a po jednej Michał Patalas, Gerard Pińczuk i Jakub Pietrzak. Wciąż na premierowe trafienie w kórnickich barwach czeka z kolei Abel Abomsa, który zasili Kotwicę w nowym sezonie. 23-letni środkowy napastnik z Etiopii zdobył w poprzednim sezonie 37 goli dla GKS Dopiewo i został królem strzelców V ligi. Jeśli będzie choć w połowie tak skuteczny na boiskach IV ligi, to będzie sporym wzmocnieniem na co liczą kibice i trener Nawrot.  

Do Kotwicy dołączył także 18-letni Tomasz Piastowski z Tarnovii, a w kręgu zainteresowania jest także kolejny młodzieżowiec z trzecioligową przeszłością, który miałby zwiększyć rywalizację o miejsce w wyjściowej „jedenastce”.

Jeśli chodzi o kadrę na nowy sezon, to jestem zadowolony. Udało się zatrzymać większość zawodników, a dołączyli wartościowi piłkarze. Wygląda to dobrze, bo każdy może grać od pierwszej minuty, więc rywalizacja będzie duża – podsumował trener Kotwicy.

Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją będzie sparing z Piastem Kobylnica.

Zostaw komentarz