Laurka odręcznie wypisana dla policjanta kpp Śrem
Taką kartkę z podziękowaniem dla policjanta otrzymał komendant KPP Śrem / fot. KPP Śrem
  • Home
  • Aktualności
  • Łapie groźnych przestępców i pomaga też seniorom. Policjant ze Śremu doceniony

Łapie groźnych przestępców i pomaga też seniorom. Policjant ze Śremu doceniony

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Funkcjonariusz z KPP Śrem doceniony… przez seniorkę. Tak właśnie pracuje się na dobre imię policji, która nie ma lekko w ostatnim czasie. Mł. asp. Rafał Filipiak udowadnia, że w każdej sytuacji można pomóc drugiej osobie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Komenda Powiatowa Policji w Śremie w mediach społecznościowych pochwaliła się miłą i przyjemną laurką, jaką wystawiła jednemu z policjantów wydziału kryminalnego mieszkanka naszego miasta.

Na ręce szefa śremskiej Policji insp. Sławomira Jądrzaka wpłynął list i piękna kartka z podziękowaniami od 79-letniej mieszkanki Śremu dla mł. asp. Rafała Filipiaka z Wydziału Kryminalnego.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Rafał Filipiak na co dzień ugania się za groźnymi kryminalistami, ale pomógł też seniorce

Policjant, którego wyróżniła 79-latka, na co dzień pracuje w wydziale kryminalnych śremskiej komendy policji. Tam ma styczność z przestępcami różnej kategorii: od pijanych kierowców, poprzez włamywaczy, gwałcicieli, a na mordercach kończąc. Funkcjonariusz pracuje w silnym stresie, ale to nie sprawia, że jest obojętny wobec tych osób, które borykają się z innymi problemami.

Z takim problemem do Rafała Filipiaka zwróciła się 79-letnia pani Urszula.

Uporczywe nękanie telefonami, wiadomościami i spamem

Seniorka do mł. asp. Filipiaka zwróciła się z prośbą o pomoc w zakresie poradzenia sobie z problemem, który dotyka wielu z nas. Mowa o niechcianych połączeniach telefonicznych, wiadomościach SMS i spamie w poczcie email.

Policjant pomógł kobiecie w potrzebie, za co ta w wyrazie wdzięczności, wysłała do komendanta list i laurkę pochwalającą postawę podległego mu funkcjonariusza.

„(…) dziękuję Panu Rafałowi Filipiakowi za profesjonalne, wspaniałe podejście do sprawy. Jestem osobą starszą 79 lat dużo w Internecie ogarnęłam, ale w dzisiejszych szalonych cyberprzestępstwami czasach osoba w moim wieku nie da sobie rady z tą plagą. Takich miłych i serdecznych funkcjonariuszy z tak miłym podejściem do ludzi trzeba nam więcej!”

– czytamy w nadesłanej do komendy korespondencji.
Komendant Bartłomiejczak odchodzi z KPP Śrem

Rafał Filipiak doceniony przez śremskie społeczeństwo po raz drugi

To nie pierwszy raz, kiedy na ręce komendanta Jądrzaka spływają listy podziękowania za pracę i pomoc, jaką mieszkańcom Śremu okazał mł. asp. Rafał Filipiak. W styczniu tego roku policjant, wspólnie z koleżanką z wydziału – Iwoną Zimną – otrzymali podziękowania od kobiety, której zaginęły dokumenty firmowe, paszport oraz pieniądze.

Policjanci ci pomogli je odzyskać i oddać właścicielce.

“Jeszcze raz dziękuję z całego serca, cieszę się, że mamy w Śremie tak godnych zaufania i gotowych nieść natychmiastową pomoc aspirantów.”

– napisała w liście do komendy pani Agnieszka.

Zostaw komentarz