Image
St. strażak Ewa Dobrzyńska z JRG Śrem na MP FireFit we Wrocławiu zajęła III miejsce w kategorii kobiet / fot. Sklep Ogniowy
  • Home
  • Aktualności
  • Sukces Ewy Dobrzyńskiej. “Najtwardszy Strażak” służy w Śremie

Sukces Ewy Dobrzyńskiej. “Najtwardszy Strażak” służy w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mistrzostwa Polski o tytuł „Najtwardszego Strażaka” FireFit Championships Europe, które odbyły się w dniach 23 i 24 czerwca 2023 roku we Wrocławiu, zakończyły się bardzo dobrym wynikiem dla st. strażak Ewy Dobrzyńskiej z KP PSP Śrem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Nasza reprezentantka, która na co dzień służy w JRG Śrem, zajęła III miejsce w kategorii kobiet.

Strażaczka ustanowiła także swoją „życiówkę” pokonując tor w czasie 2 min 49 sekund. Wynik ten jest efektem ciężkiej pracy w służbie oraz poza nią.

W czasie wolnym od służby nasza reprezentantka, Ewa Dobrzyńska, bardzo często bierze udział w strażackich zawodach sportowych, na których osiąga równie imponujące wyniki, jak ten z Mistrzostw Polski z Wrocławia.

Czym są konkurencje FireFit Championships Europe?

Konkurencje te są niezwykle wymagające i sprawdzają nie tylko siłę, ale także wytrzymałość i precyzję uczestników.

Strażacy musieli biec z 19-kilogramowym pakietem wężowym przez ramię, wbiegać po schodach na wieżę, zrzucać pakiet, chwytać linę i wciągać drugi pakiet wężowy na samą górę wieży.

Następnie schodzili na dół, gdzie chwytali 4-kilogramowy młot i uderzali w ciężar znajdujący się w suwnicy. Po wykonaniu tej czynności, przechodzili przez slalom, chwytali prądownicę z napełnionym wodą odcinkiem węża i biegli z nią do bramki, otwierając prądownicę i strącając cel strumieniem wody. Na koniec chwytali 80-kilogramowego manekina i przeciągali go na odległość 30 metrów, aż do mety, idąc tyłem.

Zostaw komentarz