Image
fot. M. Przybyła/Przedstawienie zakończyły życzenia z okazji Dnia Dziecka
  • Home
  • Dolsk
  • Kopciuszek w wykonaniu lokalnych aktorów

Kopciuszek w wykonaniu lokalnych aktorów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Owacjami na stojąco podziękowano lokalnym aktorom za piękną inscenizację znanej baśni Charlesa Perrault „Kopciuszek”. Wydarzenie miało miejsce w piątkowe popołudnie, 2 czerwca w Dolsku i stanowiło gminne obchody Dnia Dziecka.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W piątkowe popołudnie sala widowiskowa wypełniła się po brzegi miłośnikami baśni. Okazją ku temu było przedstawienie „Kopciuszek” w reżyserii Beaty Szafraniak. W baśniowe postaci wcielili się samorządowcy, nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie, pracownicy Biblioteki Publicznej MiG Dolsk oraz członkinie KGW „Masłowianki”. Oprawą muzyczną zajął się lokalny kompozytor – Lech Nawrocki.

W spektaklu nie zabrakło złej macochy, kilkukrotnej wdowy, która omamiła Ryszarda – wdowca i ojca tytułowej bohaterki, czyli Kopciuszka. Były również przyrodnie siostry, król i królowa, książę Franek, jego przyjaciel Józek, dobra wróżka, kot i myszki, które stały się pięknymi rumakami. Ciekawym akcentem okazało się czarodziejskie lustro, Pucyszybki, czyli firma sprzątająca, z której usług korzystał Kopciuszek oraz potencjalne kandydatki na żonę księcia: Fiona, Roszpunka, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony Kapturek i Śnieżka.

Ogromne wrażenie wywarły na odbiorcach piękne kostiumy i efektowna scenografia, która nie tylko cieszyła oko, ale wprowadzała widzów w świat baśniowej magii.

Roztańczone myszki zamieniły się w piękne rumaki, a dynia stała się bogato zdobioną karocą. Swoje charakterki pokazały przyrodnie siostry oraz ich matka, a znudzony książę nie potrafił wybrać żadnej z kandydatek. Sytuacja odwróciła się o 180 stopni w momencie, gdy na sali pojawił się Kopciuszek, który popłynął w tańcu z księciem.

Czar prysł o północy. Jedyną pamiątką, jaką zostawił Kopciuszek, był pantofelek. W poszukiwaniu wybranki serca księciu pomagał oddany przyjaciel – Józek.

O reżyserię i literacką adaptację baśni zadbała Beata Szafraniak – nauczycielka języka polskiego, zafascynowana sztuką i teatrem, która również przygotowała scenariusz, scenografię i stroje aktorów. Muzykę zapewnił Lech Nawrocki, a obsługą techniczną zajął się kierownik MGOSiR – Witold Opielewicz, Marcin i Piotr Stajkowscy oraz Bartosz Tomczak.

Przedstawienie zakończyły życzenia z okazji Dnia Dziecka. Spektakl okazał się sukcesem lokalnej „grupy teatralnej”. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi, a widzowie długo oklaskiwali wykonawców, nie zabrakło owacji na stojąco. Dopełnieniem wydarzenia były lody dla wszystkich dzieci.

1 Comments Text

Zostaw komentarz