||

Majówka w Brodnicy. Tym razem pogoda im nie przeszkodziła

Brodnica Majówka 2023 (14)
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Majówka w Brodnicy przebiegła tak, jak organizatorzy sobie ją zaplanowali. Było znakomicie, ciekawie i kulturalnie. Zresztą jak to w Brodnicy bywa, jak KGW „Aktywne Brodniczanki” OSP Brodnica i rada sołecka się za coś zabierają, to musi się to udać.


Berdychowski Wv

Majówka w Brodnicy miała odbyć się wcześniej 6 maja, jednak plany organizatorom pokrzyżowała pogoda. Teraz jedynie trzeb być zadowolonym, że wówczas zdecydowano się odwołać imprezę (zresztą nie tę jedyną w powiecie), bo w niedzielę warunki atmosferyczne były nader letnie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Brodnicką Majówkę 2023 otworzyła sołtys Małgorzata Sajkiewicz, która przede wszystkim powitała zgromadzonych mieszkańców i podziękowała tym wszystkim, którzy od wczesnego ranka przygotowali cały plac przez Urzędem Gminy w Brodnicy, by zabawa na świeżym powietrzu mogła się udać.

Tego dnia w Brodnicy działo się sporo. Od godziny 15 realizowane były gry i zabawy dla najmłodszych brodniczan, a już kilka godzin później rozpoczęła się zabawa taneczna dla tych starszych, którą poprowadził DJ Ketrab.

Na wysokości zadania stanęli druhny i druhowie z OSP Brodnica, którzy nie tylko przygotowali warsztaty z pierwszej pomocy, ale również otworzyli swoją remizę dla zwiedzających. Każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się z bliska wozowi bojowemu oraz jego wyposażeniu.

  Kandydaci oceniają wybory samorządowe

W trakcie brodnickiej majówki prowadzona była również sprzedaż domowych ciast – środki uzyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Brodnica. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną wydane na koszarówki, sprzęt na treningi i planszówki.

Zostaw komentarz