||

(Nie)zwykli mieszkańcy gminy Dolsk

Niezwykli Mieszkancy Gminy Dolsk 13
fot. M. Przybyła/Ukazani w filmie wyjątkowi mieszkańcy gminy Dolsk otrzymali z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie podziękowania oraz piękne bukiety bzu

W piątkowe popołudnie (19 maja) sala widowiskowa w Dolsku wypełniła się po brzegi. Okazją ku temu była premiera filmu „(Nie)zwykli mieszkańcy gminy Dolsk”, stanowiącego zwieńczenie projektu edukacyjnego, realizowanego od września 2022 roku do maja 2023 roku.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Stworzony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie film, to niebanalna i wyjątkowa promocja gminy Dolsk. W projekcji zaprezentowane zostały osoby, które mieszkają bądź pochodzą z tego właśnie regionu:

  • Wiesława Szermelek – regionalistka i pasjonatka, emerytowana dyrektor Biblioteki Publicznej w Dolsku, założycielka miejscowej Izby Regionalnej, prezes stowarzyszenia „Stale aktywni”,
  • Michał Majchrzak – młody sportowiec, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych,
  • Prof. dr hab. Tadeusz Michałowski – wybitny astronom, posiadający własną planetoidę,
  • Grzegorz i Jakub Furmanowscy – wybitni sportowcy i trenerzy, osiągający sukcesy w zawodach o randze krajowej, europejskiej i światowej,
  • Morsy K.R.A. – grupa odważnych i szalonych miłośników zimowych kąpieli,
  • Chór Lutnia – utalentowani muzycznie i wokalnie dolszczanie, którzy chętnie uświetniają lokalne uroczystości i imprezy kulturalne.

Ukazani w filmie wyjątkowi mieszkańcy gminy Dolsk otrzymali z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie podziękowania oraz piękne bukiety bzu.Realizacją projektu zajęli się uczniowie: Radosław Bartkowiak, Bartosz Tomczak, Lena Wojciechowska, Agata Leśniarek, Stanisław Maćkowiak, Nikodem Zyffert oraz Patryk Kukowiecki. Młodych ludzi wspierali nauczyciele: Małgorzata Sławek – dyrektor szkoły, Beata Szafraniak, Małgorzata Gronek, Barbara Ostrowska-Gaj oraz Jacek Woroch.

Po premierze uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą bohaterom przedstawionym w filmie, a także skorzystać ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez działającą przy szkole radę rodziców.

Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrz Barbarą Wierzbińską na czele, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu gminy Dolsk, szefowie jednostek samorządowych, przedstawiciele lokalnych organizacji oraz mieszkańcy gminy.

Przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym oddźwiękiem, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie pod adresem autorów projektu.

Zostaw komentarz