Image
Fot. Gmina Kórnik / Po zakończeniu prac, szkoła w Robakowie będzie naprawdę nowoczesną placówką

(Roz)budowa szkoły w Robakowie to był dopiero początek!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

23 kwietnia 2022 roku wmurowano w ścianę rozbudowywanego skrzydła szkoły w Robakowie dokument upamiętniający realizację tej inwestycji. Od tego czasu minął nieco ponad rok i… gmina znów przekazała świetne wieści dla mieszkańców.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Sama szkoła jest już na ostatniej prostej, by przekazać do użytku wszystkie nowe pomieszczenia, tymczasem nie jest to jedyna inwestycja z nią związana. 18 maja Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki pierwszego naboru do programu Olimpia, który ma sfinansować budowy przyszkolnych hal.

Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

Jak dowiadujemy się z ministerialnej strony

W pierwszym etapie wybrano 360 szkół, na co przekazano ponad 730 mln złotych. Na co może liczyć samo Robakowo? Ministerstwo przekaże dotację w wysokości 1 870 000 zł na budowę przyszkolnej hali wraz z wyposażeniem. Niebawem ruszy ostatni etap samej rozbudowy szkoły, czyli termomodernizacja. Prace związane z realizacją zadania Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz hali przy szkole Podstawowej w Robakowie wraz z wyposażeniem w ramach Programu OLIMPIA zostaną zrealizowane po zakończeniu termomodernizacji – czyli w 2024 roku.Zostaw komentarz