||||

Sprawdzali wiedzę o Janie Pawle II

Konkurs Papieski W Dabrowie 6
fot. D. Górna
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek, 18 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbył się I Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II pn. „Wadowic do Rzymu”. Udział w nim wzięło 13 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu śremskiego. Która okazała się najlepsza z wiedzy o Ojcu Świętym?


Berdychowski Wv

I Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II pn. „Wadowic do Rzymu” zainaugurował cykl wydarzeń związanych z 20-leciem szkoły w Dąbrowie w nowym budynku. Przypomnijmy, że szkoła w Dąbrowie, imię Jana Pawła II otrzymała w 2005 roku.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się podnieść ten konkurs do rangi powiatowej. Chcemy, by na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w naszej szkole – powiedział Marcin Szydłowski, dyrektor SP w Dąbrowie.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli:

  • Kardynał Stanisław Dziwisz
  • Wielkopolski Kurator Oświaty
  • Starosta Śremski
  • Burmistrz Śremu

Kardynał Stanisław Dziwisz wystosował list do dyrekcji placówki, gratulując w nim podjęcia pięknej inicjatywy, mającej na celu pogłębianie i propagowanie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, wśród najmłodszego pokolenia.

Organizatorzy dla uczestników konkursowych zmagań przygotowali siedem wymagających zadań. Wśród nich znalazły się m.in.: test wiedzy, krzyżówka, pytania z puli, rozsypanki z cytatów Jana Pawła II, łączenie w pary dat z wydarzeniem. Lekko nie było…

  Cisza wyborcza trwa. Jak można ją złamać i jakie kary za to grożą?
fot. D. Górna

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Renata Rydlewska-Karaś, Ewa Szałek. A nad całością czuwał ekspert – ks. Radosław Nowak.

Częścią konkursu był konkurs plastyczny. Tu wyróżniono trzy najlepsze prace: Aleksandry Kuderczak (SP Książ Wlkp.), Bartosza Kaczmarka (ZSP Masłowo) oraz Marcela Kucharzaka (SP 4 w Śremie).

Najlepszą wiedzą o Janie Pawle II wykazała się reprezentacja szkoły katolickiej w Śremie w składzie: Michalina Chałupka, Adam Kubiak, Amelia Muszyńska. Ta drużyna wywalczyła fantastyczną nagrodę – dwudniową wycieczkę do Wadowic.

Drugie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja gospodarzy (SP w Dąbrowie) w składzie: Kaja Biesch, Olga Waligóra, Zoja Hendzelek. Natomiast trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Śremie – Radosław Mikołajczak, Kacper Mikołajczak i Szymon Towarek.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Natomiast uczestnicy, którym udało się wskoczyć na podium, otrzymali torby z gadżetami ufundowanymi przez sponsorów wydarzenia.

Zostaw komentarz