|

Błonie przy ul. Piłsudskiego w Śremie: nowe miejsce na rozrywkowej mapie Śremu

Brama Miasta Śrem (4)
fot. M. Czubak

Oczekiwane święto miasta zbliża się wielkimi krokami, tym razem zaskoczy mieszkańców nowym miejscem oraz prawdopodobnie organizatorem. Wydarzenie odbędzie się na „błoniach” w Śremie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Od wielu lat Dni Śremu były organizowane na Stadionie Miejskim w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Jednak w tym roku władze miasta postanowiły zmienić lokalizację imprezy, aby stworzyć większą przestrzeń dla uczestników.

Błonia, jak określił to miejsce burmistrz Adam Lewandowski, to tereny w bramie miasta. Znajdują się przy drodze do Poznania (ul. Piłsudskiego) w północno-wschodniej części miasta. Pomiędzy Cmentarzem Żydowskim a Kanałem Ulgi.Przeniesienie imprezy na nową lokalizację stanowi spore wyzwanie dla organizatorów, którzy muszą zapewnić sprawny przebieg wydarzenia. Organizacja takiej imprezy masowej wiąże się przede wszystkim z koniecznością spełnienia wielu różnorodnych wymogów, które są stawiane przed organizatorami.

W tym roku, jak już informowaliśmy wcześniej, Dni Śremu nie będzie. W zamian pojawi się impreza pn. “Urodziny Miasta”. W przestrzeni publicznej pojawiło się sporo plotek dotyczących tego wydarzenia. Między innymi o udziale stacji RMF FM, co potwierdza śremski ratusz.

Urodziny miasta mają odbyć się 4 sierpnia. Trwają rozmowy z RMF FM. O szczegółach poinformujemy po podpisaniu umowy przez ŚOK, które ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Opublikujemy wówczas także materiały informacyjne

– Julia Projs ze śremskiego ratusza

Jeden komentarz

Zostaw komentarz