|

Błonie przy ul. Piłsudskiego w Śremie: nowe miejsce na rozrywkowej mapie Śremu

fot. M. Czubak

Oczekiwane święto miasta zbliża się wielkimi krokami, tym razem zaskoczy mieszkańców nowym miejscem oraz prawdopodobnie organizatorem. Wydarzenie odbędzie się na „błoniach” w Śremie.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Od wielu lat Dni Śremu były organizowane na Stadionie Miejskim w Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Jednak w tym roku władze miasta postanowiły zmienić lokalizację imprezy, aby stworzyć większą przestrzeń dla uczestników.

Błonia, jak określił to miejsce burmistrz Adam Lewandowski, to tereny w bramie miasta. Znajdują się przy drodze do Poznania (ul. Piłsudskiego) w północno-wschodniej części miasta. Pomiędzy Cmentarzem Żydowskim a Kanałem Ulgi.

Przeniesienie imprezy na nową lokalizację stanowi spore wyzwanie dla organizatorów, którzy muszą zapewnić sprawny przebieg wydarzenia. Organizacja takiej imprezy masowej wiąże się przede wszystkim z koniecznością spełnienia wielu różnorodnych wymogów, które są stawiane przed organizatorami.

W tym roku, jak już informowaliśmy wcześniej, Dni Śremu nie będzie. W zamian pojawi się impreza pn. “Urodziny Miasta”. W przestrzeni publicznej pojawiło się sporo plotek dotyczących tego wydarzenia. Między innymi o udziale stacji RMF FM, co potwierdza śremski ratusz.

Urodziny miasta mają odbyć się 4 sierpnia. Trwają rozmowy z RMF FM. O szczegółach poinformujemy po podpisaniu umowy przez ŚOK, które ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Opublikujemy wówczas także materiały informacyjne

– Julia Projs ze śremskiego ratusza

One Comment

Zostaw komentarz