Burmistrz Przemysław Pacholski
Burmistrz Przemysław Pacholski o inwestycji drogowej na terenie Robakowa / Fot. Gmina Kórnik
  • Home
  • Kórnik
  • Długo wyczekiwany łącznik drogi w Robakowie zmierza ku końcowi

Długo wyczekiwany łącznik drogi w Robakowie zmierza ku końcowi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W momencie, gdy na S11 dochodziło do wypadków lub kolejnych remontów, mieszkańcy Robakowa i okolic chętnie szukali alternatywnych dróg dojazdu do Poznania. Wybór najczęściej padał na ominięcie całkowicie nitki eski i wyjazd od strony Szczepankowa w Poznaniu wykorzystując ulicę Stachowską w Robakowie. Ten objazd miał jednak jeden minus. Kilkaset metrów jazdy polem i piachem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W przypadku, gdy kilka dni wcześniej nie padało, kierowcy nie mieli większych problemów. Jednak w deszczową porę tamta droga nastręczała wielu problemów. Zwłaszcza, gdy ciężarówki z okolicznych magazynów również tamtędy szukały drogi „ucieczki”. Wydaje się, że te problemy już za nami. Gmina jest w trakcie utwardzania drogi przy ul. Stachowskiej.

Budowa drogi w Robakowie
fot. UM Kórnik

Chciałem się Państwu pochwalić sukcesem samorządu, a mianowicie jest to budowa drogi, która będzie wykorzystywana przez mieszkańców naszej gminy, ale również stanowi dojazd do kolejnych terenów aktywizacji gospodarczej. Jako gospodarz tej gminy dbam nie tylko o to, aby efektywnie wydawać nasze wspólne pieniądze, ale również o to aby powiększać dochody własne gminy, a te inwestycje, które są tutaj realizowane, które widzicie Państwo za mną, za kilkanaście milionów złotych będą miały znaczny wpływ na zwiększenie wpływów z podatków od nieruchomości, od aktywizacji gospodarczej na kolejne lata do budżetu miasta i gminy Kórnik. Te inwestycje, które są teraz tutaj realizowane pokazują, że wspólnie z Urzędem wspieramy prywatnych przedsiębiorców, którzy wykładają środki na realizację tych inwestycji. Będą one miały znaczny wpływ na przyszłość Miasta i Gminy Kórnik, a mianowicie pozwoli to na spełnianie oczekiwań mieszkańców poprzez realizowanie inwestycji i w pełni zabezpieczy bezpieczeństwo finansowe miasta i gminy Kórnik. Myślę, że takimi inwestycjami warto się chwalić, nie są one ujęte w budżecie Miasta i Gminy Kórnik, ale są realizowane na naszym terenie i będą służyły mieszkańcom na długie, długie lata, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo finansowe miasta i gminy Kórnik.

Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika

Budowa i utwardzanie dróg, które nie były ujęte w planach wydatkowych gminy na konkretny okres czasu idealnie wpisuje się w to co mówili jej przedstawiciele na spotkaniach z mieszkańcami – gmina jest w świetnej kondycji finansowej i znajdują się środki na finansowanie nowych inwestycji.Zostaw komentarz