Puchar burmistrza dla Sylwii Abram

W akcji Wiesława Łabutka
W akcji Wiesława Łabutka
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Śremie coraz piękniej rozkwita kobiecy tenis ziemny. Najlepszym tego dowodem turniej dla pań – Śremska Rakieta CUP 2023. Puchar Burmistrza zdobyła Sylwia Abram.


Berdychowski Wv

Niedzielny turniej rozegrano korcie w Psarskiem z inicjatywy pasjonatek tenisa – Wiesławy Łabutka i Anny Karczewskiej, a pod egidą Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. Imprezę patronatem objął burmistrz Śremu Adam Lewandowski, a puchary dla najlepszych ufundował Urząd Miejski w Śremie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Do sportowej rywalizacji od samego rana przystąpiło dziesięć pań, które w grupach eliminacyjnych walczyły o cztery miejsca premiowane grą w półfinałach. Nie przebiły się do nich: Olga Pawłowska , Magdalena Idkowiak, Sylwia Hyżyk, Karolina Pawłowska, Monika Wawrzynowicz i Maria Nowak.  

W półfinałach Sylwia Abram pokonała Monikę Maślińską, a Wiesława Łabutka okazała się lepsza od Anny Karczewskiej. Sam finał trwał blisko godzinę. Ostatecznie trofeum wywalczyła Sylwia Abram, która ograła Wiesławę Łabutka 6:3.

To był bardzo udany turniej, który pokazał się kobiety potrafią grać i bawić się tenisem – powiedziała Wiesława Łabutka. – W każdym spotkaniu nie brakowało ciekawych wymian, a poziom półfinałów i samego finału był wysoki. Na korcie spędziłyśmy fajny czas pełnej pozytywnej energii uczestniczek. Przy okazji chciałabym podziękować w imieniu tenisistek burmistrzowi za wsparcie inicjatywy i wręczenie pucharów, a panie, które lubią grać w tenisa zaprosić do wspólnej aktywności i na kort – dodała jedna z inicjatorek.

  Trener Michał Mocek po meczu z Astrą

W tym roku okazji do gry w żeńskim gronie będzie sporo. Od maja ruszają bowiem Tenisowe Kobiece Soboty na korcie w Psarskim, a w połowie maja planowana jest inauguracja Kobiecej Ligi Tenisa Ziemnego. W czerwcu kolejny turniej z podziałem na grupy początkujące i zaawansowane, a 26 sierpnia Turniej Deblowy dla Pań, także jak widać żeński tenis ziemny w Śremie rozwija się w błyskawicznym tempie.

Zostaw komentarz