+1
0
+1
0

Mimo, że w weekend nastąpiło załamanie pogody i wietrzna aura towarzyszyła imprezie przez całą niedzielę, nie zniechęciło to uczestników do pojawienia się na terenie Villa Natura. Wśród kolarzy widać było barwy nie tylko klubów ze Śremu, Poznania, czy Leszna, ale również z tak odległych miast jak Kołobrzeg. To tylko pokazuje skalę tej imprezy. Kolarze mają do wyboru trzy dystanse. Największym zainteresowaniem cieszy się dystans najkrótszy, gdzie na starcie stanęło aż 245 cyklistów, którzy mieli do pokonania 25 kilometrów. Na „średnią” trasę liczącą 46 kilometrów wyjechało 168 zawodników. Dla najbardziej wytrwałych i doświadczonych przygotowano dystans liczący 67 kilometrów, w którym zmierzyło się 24 uczestników.

Punktualnie o 11:00 na trasę wyruszyli pierwsi rywalizujący.

Na dystansie mini najszybszy był Sylwester Swat reprezentujący Swat-Team ze Skórzewa. Wśród pań zwyciężyła Anna Lipowa (Werner Kenkel Sport Team) z Krzycka Wielkiego. Na dystansie średnim najlepsi byli Grzegorz Grabarek z klubu TBM Systems z Zielonej Góry (kobiety na tym dystansie nie startowały). Z kolei dystans giga najszybciej pokonał Gracjan Szeląg (Strefasportu.pl MW Invest Team) z Dobrzycy. Warto wspomnieć, że na najniższym stopniu podium tego dystansu stanął Szymon Rozmiarek ze Śremu reprezentujący Green Bike Team. Wśród Pań tryumfowała Debora Figiel z Murowanej Gośliny (Rybczyński Bikes Team).

Zawody w Dolsku zainaugurowały tegoroczny sezon “górali”. Oprócz dzisiejszego ścigania odbędzie się jeszcze 11 maratonów: