|

Bawią się sztuką

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Głównym celem przedsięwzięcia było pożegnanie z kolorowankami i odtwórczą aktywnością na rzecz działań twórczych, wymagających spostrzegawczości, kreatywności i logicznego myślenia.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W ramach projektu zrealizowano następujące zadania:

  1. „TWAL” – Thinking with a Line, malowanie linią/myślenie linią. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których funkcję narzędzi malarskich pełniły tekturowe podkładki.
  2. „Nietypowy pędzel” – tym razem zamiast pędzelków dzieci używały kuchennych gąbek, tworząc oryginalne i niebanalne jesienne drzewa.
  3. „Monochromatyzm” – jedna barwa, wiele odcieni. Zadaniem sześciolatków było stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych dinozaurów. Mali artyści wykazali się niezwykłą wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością.
  4. „Sztuka w bibliotece” – w ramach zadania przedszkolaki wraz z nauczycielką – Joanną Grzelką wybrały się z wizytą do Biblioteki Publicznej MiG w Dolsku, poszukując książek i albumów związanych ze sztuką i adresowanych dla dzieci. Była to także doskonała okazja, by poznać funkcjonowanie biblioteki oraz zasady korzystania z zasobów placówki.
  5. „Ekspresjonizm abstrakcyjny” – sześciolatki poznawały dzieła znanych ekspresjonistów, a następnie tworzyły własne, spontaniczne abstrakcje.

Udział w ogólnopolskim projekcie pozwolił dzieciom poszerzyć wiedzę na temat sztuki, rozwijać własne umiejętności, rozwijać poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, a także spędzić czas na wspólnej zabawie.