|

Seniorzy celebrowali Tydzień Kopernikański

W 2023 roku przypada 550. rocznica narodzin Wielkiego Astronoma. W związku z tym w Klubie Senior+ został zorganizowany Tydzień Kopernikański., który rozpoczął się spotkaniem pn. „Wszystko się kręci wokół Kopernika”. Uczestnicy cyklu wydarzeń poznali kilka ciekawych faktów z życia naukowca, były też tańce dworskie, pokój zagadek oraz spotkanie Ekspertów Dobrego Życia. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie Jakuba Tokarka, specjalisty z Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM, który zapoznał ich z założeniami rewolucyjnego dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Dzieło to powstało, gdy Kopernik miał 66 lat.

Natomiast piątkowe spotkanie z Izabelą Pietrzak z poznańskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego ukazało Kopernika jako prekursora historii myśli ekonomicznej.

Tydzień Kopernikański w Klubie Senior+ dobiegł końca. Po zrealizowanym cyklu wydarzeń i spotkań związanych z Mikołajem Kopernikiem możemy śmiało powiedzieć, że odkryliśmy wiele informacji o tej wyjątkowej postaci i faktycznie był to człowiek renesansu – wspomina Joanna Ratajczak, koordynator ds. polityki senioralnej gminy Śrem

VW_Berdychowski_400_150(1)

Każdy uczestnik Tygodnia Kopernikańskiego na zakończenie całego cyklu spotkań otrzymał dyplom oraz wyjątkowy bilet na bezpłatny wyjazd do Torunia, który odbędzie się w maju.