Wakacje na Malediwach

Jednym z takich wyjątkowych miejsc są Malediwy, położone w południowej części Azji, na Oceanie Indyjskim, na południowy zachód od Sri Lanki. Rajski archipelag składa się z ponad 1000 koralowych wysp-atoli, z czego zaledwie 200 jest zamieszkanych. Z tego też powodu Malediwy są wymarzonym kierunkiem na spokojne wakacje nastawione na relaks, na podroż poślubną lub romantyczny wyjazd. Dlaczego warto pojechać na wakacje na Malediwy?

Z czego słyną Malediwy?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Malediwy są jednym z chętniej wybieranych kierunków turystycznych przez podróżnych z Europy i Ameryki Północnej. Przede wszystkim słyną z niezwykłego bogactwa przyrodniczego, w tym rajskich plaż z białym, miękkim piaskiem, gajów kokosowych, turkusowej wody i barwnych raf koralowych. Charakterystycznym elementem stały się drewniane wille na wodzie, połączone krętymi pomostami z wyspą – takie zakwaterowanie oferuje możliwość snorkelingu wprost z tarasu! Wakacje Malediwy obiecują więc wspaniałe, a czeka tam także szansa na odbycie kursu na nurka głębinowego, bo na wyspach, a w szczególności na dalszych i mniej dostępnych turystycznie atolach, znajdują się jedne z najlepszych spotów nurkowych na świecie. Malediwy to również miejsce na luksusowe wakacje: właśnie tutaj swoje ekskluzywne hotele posiadają najbardziej znane sieci hotelowe. Do rozsławionych miejsc należą np. Pięciogwiazdkowy luksusowy hotel Hurawalhi Island Resort, który posiada największą na świecie podwodną restaurację z przeszkleniami, przez które można obserwować zwierzęta morskie, Conrad Rangli (również ma w ofercie podwodną restaurację), Grand Park Kodhipparu z luksusowymi willami na wodzie, spa i bogatą ofertą aktywności oraz Lux South Ari Atoll – ośrodek znanej sieci LUX. Ostatnim ważnym elementem, z którego znane są Malediwy to kultura i tradycje lokalnych mieszkańców – osoby ciekawskie, pragnące poznania codzienności wyspiarzy, mogą wybrać się na wycieczki po tradycyjnych miasteczkach i przyjrzeć się im z bliska.

Pogoda na Malediwach

Na wakacje na Malediwy można polecieć przez cały rok, ponieważ ze względu na występowanie klimatu tropikalnego temperatura na wyspach utrzymuje się na poziomie 29-31 stopni C° niemal przez cały czas. Można tu obserwować dwie pory roku: porę deszczową i porę suchą, przy czym nie warto zniechęcać się podróżą w czasie sezonu deszczowego – zazwyczaj pada nocami, w ciągu dnia jest słonecznie, a przy okazji przyroda jest w pełnym rozkwicie. Inne wyspiarskie kraje mogą pozazdrościć też aury – by odwiedzić Malediwy pogoda jest przez roku idealna! Wysoki sezon turystyczny trwa podczas pory suchej, od listopada do kwietnia, dzięki czemu można wyrwać się mroźnej zimie i spędzić święta Bożego Narodzenia na rajskiej plaży. Natomiast pora deszczowa przypada pomiędzy majem a październikiem, a planując wycieczkę w tym czasie warto śledzić prognozę lub skontaktować się z biurem podróży, które pomoże dopasować najlepszy termin.

Malediwy nawet na krótki urlop?

Wiele osób ma przekonanie, że planując wakacje na innym kontynencie należy poświęcić co najmniej 10-14 dni, by odpocząć i zwiedzić jak najwięcej miejsc. Malediwy sprzyjają jednak krótszym urlopom, co na pewno będzie plusem dla zapracowanych! Z Polski w sezonie wysokim latają bezpośrednie czartery, można również kupić bilety przez Dubaj lub Katar z krótkim czasem przesiadki. Dzięki temu wakacje są możliwe nawet w 6-7 dni, a na dojazd nie traci się więcej niż półtora dnia. Same atole nie są na tyle zróżnicowane, by zabrakło czasu na zwiedzanie, wakacje na Malediwach nastawione są przede wszystkim na odpoczynek, a dla wielbicieli wędrówek można zorganizować 6-8 godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Male, stolicy kraju. Nawet kilka dni na rajskich wyspach skutecznie naładuje wyczerpane baterie, a malediwskie tropikalne słońce i ciepła woda na pewno zrelaksują i pozwolą Wam odpocząć od codziennego chaosu.