Książę Harry i Meghan Markle – dowiedz się, jak wyglądała ich droga do wolności

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ich wyjście z kręgu royalsów i zamieszkanie w Ameryce stało się jednym z najgłośniejszych skandali ostatnich lat. Mówili o tym wszyscy. Jedni utrzymywali, że był to dla nich jedyny sposób na zachowanie prywatności. Inni z kolei twierdzili, że postępowanie to było podyktowane chęcią ściągnięcia na siebie uwagi.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Książę Harry i Meghan Markle – jak się poznali?


Berdychowski Wv

 

Wystarczy przeczytać rozchwytywaną w ostatnich tygodniach biografię księcia Harrego, aby przekonać się, że Meghan Markle – księżna Sussexu wpadła mu w oko dzięki… mediom społecznościowym. Książę, który już na dobre przyzwyczaił się do myśli, że zawsze będzie sam, swoją przyszłą małżonkę ujrzał na filmiku zamieszczonym przez ich wspólną znajomą. Jak wspomina, z miejsca poczuł się oczarowany i poprosił koleżankę o zapoznanie ich ze sobą.

Ich znajomość potoczyła się w piorunującym tempie. Już po kilku tygodniach spędzili wspólne wakacje w Afryce, a zaledwie kilka miesięcy później książę wsunął pierścionek na palec swojej wybranki. Przez krótki okres narzeczeństwa młodzi musieli zmierzyć się z nieprzychylnością brytyjskiej pracy, natrętnymi paparazzi oraz… skostniałym podejściem członków rodziny królewskiej. Wkrótce po głośnym ślubie, transmitowanym na całym świecie, książę Harry i jego żona powiedzieli dość. 

  Sprężarki śrubowe – co wyróżnia serie C, C2, S3 i S4?

Megxit – książęta Sussex opuszczają rodzinę królewską

Według opublikowanej przez księcia autobiografii, brytyjska praca nie odpuściła świeżo upieczonym małżonkom nawet tuż po ślubieKsiążę Harry twierdzi, że szczególnie bolesne okazały się rasistowskie komentarze, nawiązujące do koloru skóry jego wybranki i jej matki. Ogromnym echem na całym świecie odbiła się również afera związana z jej ojcem – Thomas Markle umówił się na słynną już ustawkę z fotografami, za którą podobno skasował okrągłą sumę.

Meghan Markle podczas słynnego wywiadu udzielonego Oprah Winfrey wspomina ten czas jako okres, kiedy dręczyły ją depresja, ciągły ból i myśli samobójcze. Brak wsparcia ze strony królewskiej rodziny stał się jeszcze bardziej odczuwalny, kiedy małżonkowie ogłosili, że spodziewają się pierwszego dziecka. Rasistowskie komentarze wcale nie ucichły, a wręcz przeciwnie – przybrały na sile. Małżonkowie wkrótce po narodzinach ich pierwotnego syna doszły do wniosku, że w Wielkiej Brytanii nie znajdą szczęścia. Ogłosili, że rezygnują z obowiązków związanych z brytyjską monarchią i przeprowadzają się do Kanady.

Co słychać u Harrego i Meghan?

 

W marcu 2020 roku małżonkowie zrezygnowali na dobre z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Obecnie mieszkają w Montecito z dwójką swoich dzieci. Młodsza córka pary narodziła się już w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego że książę Harry został pozbawiony rang wojskowych oraz patronatów, utrzymuje, że ta ucieczka była najlepszą decyzją, jaką mógł w życiu podjąć.