||

Posłowie Koalicji Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Posłowie Koalicji Obywatelskiej ruszyli w Polskę. To część kampanii pn. „Tu jest przyszłość!”. Odwiedzili już województwo łódzkie. Teraz przyszedł czas na Wielkopolskę. W piątek, 10 marca do Śremu zawitali posłowie Adam Szłapka oraz Michał Jaros. Pierwszy z nich jest posłem z naszego regionu. Urodził się w Kościanie. Jaros natomiast reprezentuje Dolny Śląsk.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Posłowie w Śremie odbyli cykl spotkań. Rozmawiali z nauczycielami, przedsiębiorcami, a także mieszkańcami podczas kameralnego spotkania w Księgarni Przy Rynku. – Michał Jaros w Śremie jest po raz pierwszy. Dla mnie to już kolejna wizyta. Jesteśmy tutaj w ramach akcji „Tu jest przyszłość!”, która polega na tym, że wszyscy parlamentarzyści KO spotykają się ze społecznością lokalną. Jesteśmy we wszystkich powiatach! – zapewniał Adam Szłapka.

Rozmawiamy o naszych propozycjach programowych, ale również chętnie wsłuchujemy się w to czego oczekują od nas Polki i Polacy. Chętnie poznajemy ich problemy, również te małe lokalne. Chętnie rozmawiamy o naszych małych ojczyznach. Zbieramy cenne doświadczenia, o których następnie dyskutujemy na zebraniach klubu Koalicji Obywatelskiej – dodał Michał Jaros

Co boli śremian?


Berdychowski Wv

W Śremie posłowie usłyszeli o kilku ważnych sprawach. Podczas spotkania z nauczycielami wybrzmiały chociażby te dotyczące wynagrodzeń czy kiepskiej podstawy programowej i przeładowania materiałem. Przedsiębiorcy z kolei zwracali uwagę na niestabilność prawa i systemu podatkowego, a także drogą energię.

Zdajemy sobie sprawę, że przed nami do załatwienia kilka ważnych tematów. Przede wszystkim skupiamy się nad kwestią drożyzny. Stawiamy także na tanie mieszkania. Uważamy, że Polakom należą się tania energia oraz stabilne podatki. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Polska potrzebuje przebudowy sieci energetycznej i inwestowania w odnawialne źródła energii – podkreślał Szłapka

Podczas spotkania z mieszkańcami, wybrzmiały także kwestie dotyczące wykluczenia komunikacyjnego. – Jesteśmy za rozwojem kolei i transportu publicznego – mówił Szłapka. Posłowie zapewniali również, że w sytuacji, gdy KO wygra wybory – wówczas rozliczy polityków Zjednoczonej Prawicy. – Każdy kto łamał prawo, będzie z tego rozliczony. Dziś patrzymy im na ręce. Ta władza jest silna wobec słabych i słaba wobec silnych – podkreślał M. Jaros.

  Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski powalczą w II turze o fotel burmistrza Śremu

Politycy zapewniali także, że nie mają w planach zabierać Polakom 500+ i zrobią wszystko, by pozyskać środki z KPO.