|||

Pożar w mieszkaniu. Lokator został ranny

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Niespełna kwadrans po godzinie 14 w Śremie, w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Sikorskiego pojawiły się płomienie. Straż pożarna została zaalarmowana. Powiadomiono również pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie i podanie jednego prądu w natarciu na palące się wnętrze mieszkania – mówi mł. bryg. Daniel Przewoźniak, zastępca komendanta PSP w Śremie.

Strażacy wyprowadzili poszkodowanego z budynku wielorodzinnego, który już przebywał na klatce schodowej, w pobliżu swojego mieszkania. Ratownicy przekazali go załodze karetki pogotowia, która dotarła na miejsce i zabrała go do szpitala. – W chwili przekazania poszkodowany był przytomny, w kontakcie z ratownikami – dodał mł. bryg. Przewoźniak. Z naszych informacji wynika, że mężczyzna doznał poparzeń ciała.

Na czas strażackich działań w całym budynku został wyłączony prąd i gaz. Po tym, jak strażacy uporali się z pożarem pracownicy służb gazowych oraz energetycznych podłączyli media ponownie. Tylko mieszkanie, w którym doszło do pożaru pozostaje odłączone od tych mediów.

Wg moich informacji pożar powstał w salonie. Ślady wskazują właśnie na to miejsce. Co do przyczyny pożaru to nie jestem w stanie powiedzieć, co mogło spowodować pożar. Mogła być to instalacja, mogła być to wada sprzętu elektronicznego lub czynnik ludzki. Trudno ocenić – skwitował komendant Przewoźniak.