Jaki żel intymny warto stosować?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dzięki temu żel chroni miejsca intymne przed otarciami czy uszkodzeniami. Jednocześnie nawilża i potęguje doznania. Sprawdź, jakie są rodzaje żelów intymnych i który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.


Berdychowski Wv

Do czego służy żel intymny?

Możesz spotkać się z wieloma różnymi nazwami, które określają żele intymne np. lubrykanty. Jednak bez względu na nazwę, każdy z tych produktów ma przede wszystkim nawilżyć miejsca intymne, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, które borykają się z suchością pochwy. Taki stan może być spowodowany np. stosowaniem kuracji hormonalnej, chorobami tarczycy i schorzeniami autoimmunologicznymi. Wtedy żel stymulujący, łagodzący lub nawilżający jest wręcz konieczny, abyś odczuwała większą przyjemność podczas stosunku.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nie zawsze żele intymne są stosowane jedynie z konieczności. Bardzo często stanowią swego rodzaju gadżet erotyczny, który ma zwiększyć doznania partnerów. Bez względu na to, z jakiego powodu chcesz korzystać z tego produktu, to i tak warto, żebyś najpierw poznał najpopularniejsze rodzaje. Wtedy z większą łatwością wybierzesz żel intymny dopasowany do Twoich potrzeb.

Jakie są rodzaje żelów intymnych?

Żel stymulujący

Chcesz zwiększyć swoje doznania podczas stosunku lub masturbacji? W takim razie najlepszym wyborem będzie żel stymulujący, który działa na nieco innych zasadach w porównaniu do kolejnych produktów. Przede wszystkim ma w swoim składzie substancje, które w określony sposób wpływają na skórę, dzięki czemu ją stymulują i potęgują doznania. Wśród najczęściej wybieranych żeli stymulujących można wymienić:

  • produkty rozgrzewające – powodują uczucie ciepła w miejscach, gdzie żel stymulujący został rozprowadzony;
  • produkty chłodzące – działa miejscowo, ale w porównaniu do rozgrzewającej wersji ma chłodzić miejsca intymne;
  • jadalne żele stymulujące – dostępne są różne wersje smakowe, warto pamiętać jednak, że to nie są produkty spożywcze, więc należy je stosować z umiarem;
  • żele powiększające – zazwyczaj w składzie mają kofeinę lub guaranę, które mają za zadanie pobudzić, możesz też spotkać wersje obkurczające, co zapewnia większą jędrność pochwy kobiety.
  Gdzie wyrzucić opakowania po lekach: Ekologiczne sposoby utylizacji

Żel łagodzący

Jeśli zależy Ci na łagodzeniu podrażnień, otarć lub innych uszkodzeń, to koniecznie wybierz żel łagodzący. Zazwyczaj w składzie ma aloes, który ma zregenerować miejsca intymne. Poza tym gwarantuje optymalny poślizg, a tym samym zapobiega nieprzyjemnym otarciom. Warto dodać, że ten rodzaj żelu intymnego sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Żel intymny dla mężczyzn

Żele intymne kojarzą Ci się jedynie z produktami dla kobiet? Nic bardziej mylnego, bo dostępne są także preparaty stymulujące lub łagodzące, które są skierowane do panów. Takie produkty są stosowane do zwiększenia przyjemność obu partnerów. Poza tym ułatwiają masturbację, ponieważ zwiększają przeżywane doznania. Zwróć uwagę na to, że żele intymne dla mężczyzn podobnie, jak w przypadku produktów dla kobiet, mają chronić przed bolesnymi otarciami, które mogłyby wpłynąć negatywnie na satysfakcję z życia seksualnego.

Dlaczego warto stosować żele intymne?

Znasz już kilka przyczyn stosowania żelów intymnych, ale zwróć także uwagę na inne korzyści, jakie zapewniają te produkty. Chodzi tu oczywiście o większą przyjemność podczas stosunku. Specjaliści podkreślają także większą skuteczność niektórych środków antykoncepcji np. prezerwatyw właśnie wtedy, gdy stosujesz żele intymne. Ma to związek z mniejszym napięciem, co ogranicza ryzyko pęknięcia prezerwatywy.