|

Zaniemyśl zostanie bez komunikacji miejskiej?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na terenie powiatu średzkiego komunikacja miejska jest finansowana przez gminy oraz powiat średzki. Gminy do wspólnego koszyka na tę usługę wkładają 2/3 a powiat średzki 1/3 całości. Powiat zaciska pasa, by starczało na tyle, na ile się da.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Pieniądze na komunikacje miejską są zaplanowane do końca marca. Starosta średzki, Ernest Iwańczuk, ostrzega, że jeśli do końca marca nie wpłyną wystarczające środki, powiatowi grozi wycofanie się z tego zadania. Wycofanie się jednego z współfinansujących rodzi problemy dla pozostałych. W tym dla gminy Zaniemyśl.

Gmina w skali roku, chcąc zachować ciągłość świadczenia usług komunikacji zbiorowej dla mieszkańców, które świadczone są przez KOMBUS, będzie w takiej sytuacji musiała wygospodarować ponad 140 tys. zł. Innym rozwiązaniem jest wycofanie się z komunikacji, co wiązałoby się z utrudnieniami dla osób, które jednak korzystają z dostępności komunikacji miejskiej na terenie gminy.

Chociaż takie zagrożenie wydaje się być realne, to jednak nie musi być ono prawdopodobne. W latach poprzednich wydatki na komunikację zbiorową średzki samorząd planował zwykle na kwartał, by później po otrzymaniu środków zadanie mogło być dalej realizowane. Właśnie na akie rozwiązanie liczą także w tym roku.