|

Roman Bruss komendantem w Rawiczu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nominacja dla śremianina Romana Brussa jest wypadkową przejścia na emeryturę dotychczasowego szefa rawickich policjantów, inspektora Radosława Matysiaka. Roman Bruss awans otrzymał 17 lutego podczas uroczystej zbiórki  w trakcie której nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu pożegnał odchodzącego na emeryturę insp. Radosława Matysiaka dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

Podinspektor Roman Bruss przejął stery w rawickiej jednostce. Oficer ten dobrze zna realia tej komendy, ponieważ od niemal dwóch lat był w niej I Zastępcą Komendanta Powiatowego. W formacji tej służy od 25 lat, większość z tych lat przepracował w jednostce w Śremie, i tam też piął się po szczepach kariery. Podinsp. Roman Bruss z kolei jest ścisłe związany z Wydziałem Prewencji.Roman Bruss to doskonale znany śremianom policjant, który przez wiele lat służył w śremskiej formacji policji.

Z mundurem policjanta związany jest od 1996 roku. Zanim trafił do śremskiej komendy przez dwa lata był funkcjonariuszem w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu. W latach 1998 – 2002 był policjantem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W 2002 roku awansował na stanowisko dzielnicowego, a w 2007 roku na stanowisko Asystenta Wydziału Prewencji. W 2010 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji, a w 2011 roku ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 1 grudnia 2017 roku zostały powierzone mu obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji, z dniem 1 czerwca 2018 roku awansował na to stanowisko.