Image
  • Home
  • Sport
  • Cross Śrem Grand Prix – przedostatni akcent za nami

Cross Śrem Grand Prix – przedostatni akcent za nami

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na linii startu pojawiło się dokładnie 122 zawodników, którzy do pokonania mieli trasę liczącą 5,2 km prowadzoną poprzez leśne ścieżki.

Klasyfikacja była prowadzona w 4 kategoriach dla mężczyzn i kobiet osobno. Tradycyjnie w open i dla młodzieży do 16 lat, dorosłych 35 i 50+.

W klasyfikacji open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Filipiak, dla którego było to drugie zwycięstwo pod rząd (w pierwszej rundzie był drugi), wśród kobiet hat tricka ustrzeliła Agnieszka Golak, która ma na swoim koncie trzy zwycięstwa pod rząd.

O zwycięstwie wśród mężczyzn w trzecim biegu zdecydowały sekundy. Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Filipiak z KS Hades Poznań/STR Śrem, który na przebiegnięcie trasy potrzebował 19 minut i 40 sekund. Tuż za nim uplasował reprezentant śremskiego Runner’s Power, Szymon Jackowiak. Na najniższym stopniu podium uplasował się Hubert Naglak z Watahy.

W przypadku kobiet po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Golak z Runner’s Power, która na pokonanie dystansu potrzebowała dokładnie 23 minuty i 53 sekundy. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pazoła z Hell’s Gym OCR Pępowo, a trzeci stopień podium przypadł Agnieszce Jackowiak z Runner’s Power.

Klasyfikacja turniejowa po trzech edycjach wygląda następująco:

wyniki open wśród mężczyzn:

  1. Mateusz Filipiak
  2. Szymon Jackowiak
  3. Korneliusz Pazoła

wyniki open wśród kobiet:

  1. Agnieszka Golak
  2. Aleksandra Pazoła
  3. Magdalena Michalska

Na mecie na wszystkich biegaczy czekały pamiątkowe medale. Ostatni, czwarty bieg tego cyklu zaplanowano na 23 kwietnia.