Image

Okradli ją ze sporej gotówki. Wpadli w Warszawie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Walentynki średzianka zgłosiła się na komendę w związku z włamaniem na jej rachunek bankowy. Nieznani sprawcy wyczyścili jej konto do zera. Skradziono blisko 34 tysiące złotych. Nad sprawą pracowali kryminalni ze Środy Wlkp. oraz policjanci z PG z Poznania. – Operacyjni z tej komórki  ustalili, że skradzione pieniądze najpierw trafiły na inne konto, a następnie posłużyły do zakupu elektroniki przez Internet – podaje asp. sztab. Michał Szymurski z KPP Środa Wielkopolska. Policjanci namierzyli zakupiony sprzęt i urządzili zasadzkę.

Wpadli, gdy przyszli odebrać zakupy


Berdychowski Wv

15 lutego policjanci z KWP oraz KPP udali się do Warszawy, gdzie przed jednym ze sklepów dokonali zatrzymania wszystkich mężczyzn zaangażowanych w przestępstwo. Złodzieje nie spodziewali się, że zostaną ujęci i byli zaskoczeni policyjną interwencją. – Okazało się, że to mieszkający w stolicy obywatele Ukrainy w wieku od 25 do 34 lat – dodaje podinsp. Iwona Liszczyńska z KWP Poznań.Oszukali więcej osób. Policja szuka ofiar

W trakcie przeszukania zatrzymanych mężczyzn, a także ich mieszkań i samochodów, policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt kart SIM, ponad 30 telefonów komórkowych oraz dokumentację bankową upoważniającą do dostępu do rachunków bankowych nieustalonych osób. Prawdopodobnie ofiar przestępców jest więcej. Trwa ustalanie wszystkich poszkodowanych.

Zatrzymanie i areszt

Cała czwórka została doprowadzona do średzkiej prokuratury, gdzie przeprowadzono czynności z ich udziałem. Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i włamania na konto bankowe. Od 17 lutego mężczyźni przebywają w tymczasowym areszcie. – Obecnie sprawą zajmują się śledczy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu, którzy ustalają skalę przestępczej działalności całej czwórki. Wszystko wskazuje na to, podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa – dodaje Liszczyńska.