Image

Już widać pierwsze efekty prac

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Szkoła Podstawowa im. Hymnu Narodowego w Brodnicy jest jednym z tych obiektów, które aktualnie przechodzą metamorfozę cieplną. W placówce prowadzone są prace termomodernizacyjne nie tylko te widoczne z zewnątrz, ale również toczące się wewnątrz budynku. Od 3 lutego szkolne mury obrosły w rusztowania, składowane są już styropiany potrzebne do ocieplenia budynku oraz przygotowywany jest grunt pod wymianę źródła zasilania szkoły w ciepło.

fot. M. Czubak

Inwestycja ta, jak mówi Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica, była bardzo potrzebna, ale też z uwagi na szacowaną wysokość środków potrzebnych do jej przeprowadzenia, wcześniej nie było to możliwe do zrealizowania. Pieniądze się jednak znalazły, a pochodzą one z rządowego Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Brodnica załapała się na grant finansowy w wysokości 4,5 mln zł. – Pieniądze te wykorzystamy niemal w całości – mówi Parek Pakowski. – Umowa z wykonawcą inwestycji opiewa na kwotę 4 mln 490 tys. zł – podaje wójt gminy. Część z tych środków we własnym budżecie zabezpieczyć musiała Brodnica, jako środek własny. Mowa tutaj o kwocie w wysokości niespełna 50 tys. zł.Jak zaznacza Pakowski, zależało mu na tym, aby maksymalnie tylko jedną zimę przetrzymać jeszcze na starym źródle zasilania i bez ocieplenia i to się udało. Pod koniec grudnia minionego roku ogłoszono przetarg, a już nieco ponad miesiąc później doszło do wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy z firmą Dawid Szłapka Firma Ogólnobudowlana DAW-BUD z Kokorzyna w powiecie kościańskim.

Termin ostateczny na oddanie inwestycji upływa 27 października, ale sądząc po przebiegu prac możemy przypuszczać, że uda się go wyprzedzić – z optymizmem mówi włodarz gminy Brodnica.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!