|

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mammobus zaparkuje w czwartek, 26 stycznia przy parafii NSJ na Jezioranach. – Bezpłatne Badania Mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1973. Te panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – informuje Lidia Tylczyńska.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c. Zapisać się na badanie można pod numerem telefonu – 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00 od pn. do pt.) lub online na stronie diagnostyk.pl. – Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania – zapewnia organizator i podpowiada, że najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.



Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?


VW_Berdychowski_400_150(1)

– Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia – wyjaśnia Lidia Tylczyńska.

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne w Śremie
Fot. NS ZOZ Diagnostyk s.c.