||

Zasnął za kierownicą… w trakcie jazdy!

Wystraszyli się domownicy jednej posesji w Drzonku, gdy przed ich domostwo wjechał samochód osobowy. Auto wpadło w ogrodzenie domu, a następnie na niewielki ogródek. Zatrzymało się przed ścianą, nie uszkadzając jej.

Z pojazdu wyszedł 67-letni mężczyzna, jego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwana została policja.Sprawą zajął się policjant drogówki. Z jego ustaleń wynika, że kierujący mazdą 3, 67-letni mieszkaniec gminy Mosina, jadąc z kierunku Dolska, zjechał z drogi wojewódzkiej nr 434 i uderzył w ogrodzenie posesji powodując zniszczenie paneli ogrodzeniowych, słupków oraz krzewów ozdobnych znajdujących się w ogródku – podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Przypuszczenia domowników okazały się trafne. Kierowca faktycznie był pijany. – Miał blisko promil alkoholu w organizmie i poinformował, że do zdarzenia doszło, bowiem zasnął za kierownicą – dodaje Kasińska.

Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę policji, gdzie przeprowadzone z nim dalsze czynności. Mężczyzna trafi przed sąd. Już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.