||

Wieszczyczyn. Świąteczny czas w przedszkolu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedszkolne piernikowanie


Berdychowski Wv

Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia są pierniki. W przedszkolu w Wieszczyczynie, w ramach propagowania kreatywnego działania oraz stwarzania dzieciom możliwości aktywnego uczestnictwa w świątecznych tradycjach, przygotowano akcję wspólnego pieczenia pierniczków. Muzycznym wprowadzeniem do przedsięwzięcia była piosenka „Świąteczne pierniczki”, którą potrafi pięknie zaśpiewać każdy przedszkolak. Nie zabrakło także tematycznych zabaw ruchowo-tanecznych.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Mali cukiernicy nie zapomnieli również o zasadach bezpieczeństwa, higieny i czystości podczas przygotowywania świątecznych smakołyków. Wiele emocji wzbudziło wałkowanie ciasta i wykrawanie różnych kształtów bożonarodzeniowych ciasteczek. W kulinarne przygotowania włączyli się także rodzice, zapewniając dzieciom ciasto piernikowe, foremki oraz słodkie ozdoby.

W całym przedszkolu roznosił się zapach cynamonu i korzennych przypraw, a z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Efekt pozytywnie zaskoczył małych cukierników, którzy bez wątpienia zasłużyli na miano pomocników Mikołaja.

Wycieczka do „Marzymięty”

Kolejnym przedsięwzięciem bożonarodzeniowym była wycieczka do Gościńca „Marzymięta” w Czmoniu (14grudnia) i udział w tematycznych zajęciach. Przedszkolaki powitały sympatyczne elfy – pomocnicy Mikołaja. Bajkowi przewodnicy w ciekawy i przystępny sposób opowiedziały o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Nie zabrakło także elementów warsztatowych, czyli malowania i dekorowania bombek, rysowania listu, ubierania choinki. Największą atrakcją okazało się spotkanie z Gwiazdorem oraz poczęstunek w postaci waty cukrowej i gorącej czekolady.

  Z kim pójdzie PiS? Rafał Wachowiak o koalicji

Wiele emocji wzbudziła także wizyta u stacjonujących w Czmoniu alpak. Elfy opowiedziały o życiu tych sympatycznych zwierzątek, dając także przedszkolakom możliwość pogłaskania alpak.

Warsztaty świąteczne z rodzicami

Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” zaprosiły do wspólnej zabawy rodziców. Okazją ku temu były warsztaty świąteczne, zorganizowane w środę, 14 grudnia. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały upieczone kilka dni wcześniej pierniczki i przygotowywały świąteczne stroiki. Wszyscy zaangażowali się w wykonywanie zadań, wykazując się kreatywnością i pomysłowością.