|||

Oto zwycięzcy konkursu na najbardziej pomysłowy karmnik dla ptaków

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do udziału w konkursie zaprosili: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie, Klub Relax, Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego. Zabawa skierowana była głównie do dzieci z przedszkoli gminy Śrem, lecz karmnik dla ptaków mogli także wykonać uczniowie ZST.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Piątkowe spotkanie poprowadziła uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. Za oprawę muzyczną również odpowiadali uczniowie szkoły. Występ artystyczny przygotowały natomiast utalentowana mażoretka – Zofia Gruszka oraz grupa tańcząca dancehall.

Fot. D. Górna

Konkurs na najbardziej pomysłowy „Karmnik dla ptaków” spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przygotowano wiele ciekawych prac. Zdaniem Karoliny Posadzy – zastępcy prezesa zarządu SM w Śremie, która razem z Wojciechem Majchrzakiem i Elżbietą Kowalak uczestniczyła w obradach jury konkursu – nie sposób było wybrać najlepszego projektu. – Wszystkie prace są piękne, bardzo pomysłowe i starannie wykonane. I co najważniejsze, już wkrótce pojawią się w przestrzeni miejskiej. Staną się bezpiecznym miejscem, w którym ptaki znajdą odpowiedni pokarm – zapewniała.

Fot. D. Górna

Duża liczba prac świadczy o tym, że dzieci czują potrzebę niesienia pomocy innym. Ten konkurs miał właśnie za zadanie uwrażliwić najmłodszych na dokarmianie ptaków zimą. – Dzięki tym karmnikom dokarmianie będzie można przeprowadzić w prawidłowy sposób. Spółdzielnia Mieszkaniowa zwraca baczną uwagę na otaczające nas środowisko i cieszymy się, że tyle osób zaangażowało się w tę ideę – mówiła K. Posadzy.

  Awaria autobusu PKS w pechowym miejscu w Śremie!
Fot. D. Górna

Wszyscy autorzy prac wykazali się pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem w wykonanie prac konkursowych. Dzięki karmnikom ptaki będą miały większą szansę, by przeżyć zimę. Z pewnością do karmników będą zaglądać wróble, sikorki, zięby czy mazurki.

Podczas finału konkursu, dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez sponsorów trafiły do dzieci z przedszkoli: Niezapominajka, Jarzębinka, Pod Wierzbami, Mali Przyrodnicy, Janka Wędrowniczka, im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Kinderki. Wyróżnienia otrzymali także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Śremie.