Jakie podkłady higieniczne wybrać?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Najwygodniejsze w stosowaniu są podkłady higieniczne jednorazowe, które po wykorzystaniu można wyrzucić do kosza na odpady. Jakie wybrać?


Berdychowski Wv

Podkłady higieniczne jednorazowe

Podkład higieniczny jednorazowy to produkt niezwykle chłonny. Doskonale sprawdzi się na łóżkach, wózkach inwalidzkich oraz fotelach. Zabezpieczy materiał przed zabrudzeniami i zapachami, które trudno usunąć. Można je stosować u pacjentów mających problemy z nietrzymaniem moczu, osób z ograniczoną sprawnością, a także w połogu. Warto po nie sięgnąć podczas przebierania, mycia lub karmienia chorych. Podkłady jednorazowe, dostępne na stronie aptekana83.pl warto wybrać dla osób z wrażliwą skórą. Umożliwiają one bowiem cyrkulację powietrza i są delikatne w dotyku.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podkłady medyczne stosowane są także dla ochrony okolic intymnych po porodzie. Specjaliści zalecają w tym okresie noszenie przewiewnej bielizny, co ma przyspieszyć gojenie się ran. Najczęściej kobiety wybierają majtki siateczkowe, w których można umieścić podkłady jednorazowe.

Dodatkowym zabezpieczeniem są wówczas podkłady rozkładane na łóżku. Produkty te na ogół mają warstwę celulozy oraz folii, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Podkłady higieniczne zapobiegają przeciekaniu i ułatwiają dbałość o czystość, a także pomagają w opiece nad osobami starszymi, małymi dziećmi i osobami niepełnosprawnymi. Warto je użyć np. podczas zmiany opatrunku lub pieluchy.

  Pierwszy quest ,,W Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918 - 1919'' rozwiązany!

Jak wybrać odpowiedni podkład higieniczny?

Podkłady, które oferuje apteka internetowa – AptekaNa83 dostępne są w różnych rozmiarach:

  •       40 × 60
  •       60 × 60
  •       90 × 60

Odpowiednio dobrany rozmiar zabezpieczy materac na łóżku lub fotel. Świetnie sprawdzą się w szpitalu, sanatorium, hotelu oraz w warunkach domowych. Zalecamy wybór podkładów większych od powierzchni, którą trzeba zabezpieczyć. Wówczas bowiem można mieć pewność, produkt ten nie będzie się przesuwać czy rolować i świetnie spełni swoje zadanie.

Można u nas również znaleźć podkłady poporodowe, które są niezastąpione w pierwszych dniach po porodzie. Należy je odróżnić od podpasek, z uwagi na znacznie większy rozmiar i wyjątkową chłonność. Umieszczenie na nich paska samoprzylepnego sprawia, że nie przemieszczają się podczas snu lub chodzenia. Co ważne, są wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu nie wywołują podrażnień. Te niezwykle chłonne podkłady warto zastąpić podpaskami dopiero wtedy, gdy krwawienie po porodzie znacząco się zmniejszy.

Podkłady takie należy spakować młodej mamie do torby do szpitala. Jeśli poród przebiegnie bez komplikacji, pobyt na oddziale położniczym będzie trwał od 2 do 3 dni. Na taki czas można zaopatrzyć się w 2 – 3 opakowania podkładów. Nie jest to duży wydatek, jedno opakowanie kosztuje tylko kilka złotych, a zapewnia wyjątkowy komfort.