|

Muszka – szansa na historię z happy endem!

– Zapewniamy, że Muszka ma się świetnie i szukamy dla niej najlepszego pod słońcem domu. To bardzo pogodna suczka, która pomimo wszystkiego co przeszła kocha człowieka nad życie. Najchętniej całe dnie spędzałaby wtulona w człowieka na jego kolanach. Na spacery wychodzi tylko po to, aby zrobić siku, kupę i szybciutko wraca do ciepłego kocyka. Będzie idealną towarzyszką osoby będącej domatorem – podkreślają pracownicy schroniska.

Co ważne, suczka nie wykazuje żadnej agresji. Może zatem zamieszkać w domu, gdzie są dzieci. – Ale tylko takie, które uszanują jej potrzebę leżakowania na kolanach – żartują wolontariusze.Warto także podkreślić, że Muszka w domu może mieć zarówno psie jak i kocie rodzeństwo, jednak w przypadku psa konieczne będzie wcześniejsze zapoznanie na terenie schroniska. Oczywiście trzeba mieć na względzie fakt, że opis psa dotyczy zachowania zwierzęcia w schronisku. Należy pamiętać, że zachowanie psa może się zmienić w domu.

Przypomnijmy, że Muszka ma za sobą bardzo trudny czas. Przeprowadzone latem badania weterynaryjne wykazały:

  • obustronne przekrwienie gałek ocznych, obrzęk i zaczerwienienie spojówek, obrzęk tkanek miękkich okolicy lewego oczodołu, lewa źrenica nadmiernie rozszerzona, niereagująca na światło,
  • zapalenie przyzębia, zęby rozchwiane w zębodołach,
  • silne przekrwienie obu kanałów słuchowych ze względu na znaczny obrzęk błony bębenkowej, pacjent nie reaguje na dźwięk,
  • stwierdzono odmę opłucnową, złamanie łuku jarzmowego lewego, uszkodzenie kości oczodołu lewego, resorpcję blaszki kostnej zębodołu szczęki lewej, znaczne odsłonięcie korzeni zębów.

Jednak dziś Muszka jest już w całkiem dobrej formie i czeka na kochający dom. Kontakt w sprawie adopcji – tel. 661 222 200. Pomóc w opiece nad Muszką można także za pomocą przelewu. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie schroniskogaj.pl.

Wystarczy jedna złotówka
Fot. Schronisko w Gaju

Wystarczy jedna złotówka


VW_Berdychowski_400_150(1)

W tym roku serwis RatujemyZwierzaki zamiast samochodów (zwierzakobusów) rozdaje granty pieniężne, które mają być przekazane na cele statutowe organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Wygrywa 12 pierwszych organizacji, które zgromadzą największą liczbę unikatowych wpłat.

Co to oznacza?

– Że wpłata zostanie zaliczona tylko raz z jednego konta, ale jeśli posiadasz karty przedpłacone, karty kredytowe, to do dzieła! Głosem jest przelana dla nas jedna złotówka. Prosimy także o przekazywanie tej informacji dalej. Do rodziny i przyjaciół, bowiem każda pomoc i każda złotówka są dla nas bardzo cenne – zapewnia Paula Piasecka, kierownik schroniska.

Jak to zrobić?

  1. Trzeba kliknąć w link: www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujemy-i-leczymy,
  2. Kliknąć czerwony napis „wesprzyj”,
  3. Wybrać kwotę wsparcia. Tu wystarczy 1 złotówka, ale można oczywiście wpłacić więcej,
  4. Można pozostać anonimowym lub się podpisać,
  5. Kliknąć przycisk „wpłać teraz”,
  6. Wybrać sposób płatności, zaakceptować regulaminy i wybrać sposób płatności.

 To tyle i aż tyle! W tym przypadku liczą się tylko unikatowe wpłaty! Cała zgromadzona suma, niezależnie od wyników konkursu, trafi na nasze konto i zostanie przekazana na realizację naszych celów statutowych. Pamiętajcie, że dobro wraca, a pomaganie jest fajne – zachęca P. Piasecka