Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Kraków – jak skutecznie leczyć alkoholizm?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


VW_Berdychowski_400_150(1)

Aktywne składniki wszywki alkoholowej są stopniowo uwalniane do krwi pacjenta, motywując go do długotrwałej abstynencji od alkoholu. Lekarze ostrzegają o takiej reakcji przy każdej konsultacji lekarskiej, a przed wszyciem Esperalu zdecydowanie powinno się odwiedzić specjalistę.

Implantację wszywki Esperal wykonywać należy jedynie w placówkach medycznych w warunkach ambulatoryjnych lub klinicznych. Tylko wykwalifikowani i doświadczeni chirurdzy są dopuszczeniu do leczenia pacjentów. Przygotowują osoby z chorobą alkoholową do operacji, przygotowują skórę do nacięć, informują o zaleceniach i procesach rekonwalescencji. Większości alkoholików zaleca się wykonywanie zabiegu wszycia Esperalu w mięśniach pośladkowych. To wygodne i dyskretne miejsce dodatkowo zapewnia prawidłowe działanie leku. Jednak ostateczna lokalizacja leku będzie w dużej mierze zależeć od indywidualnych możliwości każdego pacjenta. Pod uwagę brane są również jego preferencje i oczekiwania. 

Jak działa Esperal?

Substancją czynną w Esperalu (obecnie Disulfiram WZF) jest disulfiram. Jest on inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej, enzymu wydzielanego w fizjologicznych warunkach metabolicznych w ludzkiej wątrobie. Aktywnie uczestniczy w procesie metabolizmu alkoholu w organizmie, więc ciało trzeźwego uzależnionego nie potrzebuje go. Dlatego dla pacjentów, którzy decydują się „zaszyć”, ale nie piją alkoholu podczas terapii awersyjnej, tabletki Esperal są zupełnie obojętne. Nie wywołują żadnej reakcji w ciele, dlatego w ogóle nie są odczuwalne. Esperal działa poprzez reakcję z alkoholem, to właśnie substancje narkotyczne aktywują disulfiram (nawet w najmniejszych dawkach), prowadząc do wzrostu stężenia aldehydu octowego w krwiobiegu.

W warunkach fizjologicznych etanol jest trawiony do nieszkodliwego kwasu octowego pod wpływem dehydrogenazy aldehydowej. Jeśli szlak metaboliczny zostanie zakłócony, proces ten zatrzyma się, gdy etanol zostanie przekształcony w aldehyd octowy. Jest to toksyna powodująca nieprzyjemne objawy reakcji disulfiramu przy nadmiernym stężeniu we krwi. Odczuwają to tylko ci, którzy decydują się na spożywanie alkoholu podczas noszenia wszywki alkoholowej niezgodnie z zaleceniami lekarskimi. Następują objawy podobne do zatrucia alkoholowego, tylko o wiele bardziej intensywne. Zwykle dzieje się to wkrótce po tym, jak stymulant dostanie się do krwiobiegu.

 

Wszywka alkoholowa i rodzaj procedury

Esperal jest lekiem, którego droga podania wymaga przerwania ciągłości tkanek skóry, dlatego podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Lekarz przygotowuje skórę pacjenta do zszycia, oczyszczenia i dezynfekcji. Implantacja Esperalu to proces, który zajmuje około 30 minut. Dzięki temu jest szybki, bezbolesny i wygodny.

Lekarze przeprowadzają procedurę implantacji wszywki alkoholowej Esperal bez wychodzenia z gabinetu. Robi on małe nacięcie skalpelem w mięśniu pośladkowym. To najczęstsze miejsce na umiejscowienie wszywki alkoholowej, ponieważ pomaga zachować prywatność pacjenta i zwiększa komfort podczas codziennych zadań. Dlatego bez woli pacjenta nikt nie będzie wiedział, że operacja została wykonana. Chirurg wykonuje głębokie nacięcie tkanki, aby dostać się do obszaru podpowięziowego. Następnie przygotowuje on specjalną kieszeń do przechowywania sterylnych tabletek. Zazwyczaj jest ich nie więcej niż 10, a ostateczna dawka zależy i jest obliczana na podstawie indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Na podstawie jego wagi i stopnia zatrucia.

Po operacji na ciele pacjenta pozostają widoczne blizny. Jest ona zszyta, łącząc brzegi razem i scalając je nicią chirurgiczną. Lekarz następnie nakłada sterylny bandaż na szwy. Choroba leczona jest przez pacjenta indywidualnie w domu. Ponieważ stan nie wymaga hospitalizacji, okres rekonwalescencji spędza się również w domu. Minimalnie inwazyjna procedura implantacji Esperalu przynosi szereg korzyści, dlatego należy do jednej z najczęściej wybieranych farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu i wspiera w szczególności leczenie tej choroby.

 

Esperal, czyli wszywka alkoholowa i dlaczego warto podjąć się leczenia

Oryginalny lek Esperal jest dostępny w prawie wszystkich polskich aptekach. Jest całkowicie legalny i bezpieczny dla pacjentów stosujących się do zaleceń lekarza. Z tego powodu zabieg ten powinien stosować wyłącznie osoby uzależnione, które są chętne do współpracy z członkiem personelu medycznego i wyrażają zgodę na zabieg. Po przeszczepie Esperal działa natychmiast. Z tego powodu pacjenci powinni powstrzymać się od picia alkoholu i całkowicie powstrzymać się od przyjmowania leków nawet przed założeniem szwów. Musisz być trzeźwy przez co najmniej 24 godziny, aby rozpocząć szycie. Zabieg ten nie jest wykonywany u osób z nadwrażliwością na składniki leku oraz cierpiących na niektóre choroby przewlekłe (metaboliczne, sercowe, neurologiczne, psychiczne).

Wszywki alkoholowe Kraków z http://esperalkrakow.com/ mogą być stosowane na wszystkich etapach leczenia alkoholizmu i na wszystkich etapach intoksykacji. Esperal to narzędzie, które pozwala pacjentom aktywnie walczyć z uzależnieniem i świadomie korzystać z innych elementów kompleksowego leczenia alkoholizmu (zwłaszcza psychoterapii). W trakcie leczenia Esperalem zalecane są wizyty u psychoterapeuty, przede wszystkim w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu alkoholizmu. Niektórzy uzależnieni czekają, aż Esperal wygaśnie, aby wrócić do starych nawyków. Spotkanie z profesjonalistą może pomóc w stopniowym przekształceniu sztucznej motywacji zewnętrznej w wewnętrzne pragnienie pokonania nałogu.

 

Reakcje lub powikłania po podaniu disulfiramu

Esperal jest bezpieczny dla pacjentów, którzy powstrzymują się od picia alkoholu. Po wszczepieniu Esperalu pacjenci, którzy trzymają się zaleceń lekarskich, zwykle nie odczuwają skutków ubocznych. Bardzo rzadko osoby po zabiegu skarżą się na bolesność rany, metaliczny posmak w ustach, ogólne podrażnienie i zmęczenie. Są to jednak objawy przejściowe, będące fizjologiczną reakcją organizmu osoby uzależnionej na wykonywany zabieg. Oryginalny Esperal jest skuteczny i bezpieczny.

Wszczepienie wszywki alkoholowej wiąże się z koniecznością zaprzestania spożywania wszelkich form etanolu. Po próbie wypicia jakiegokolwiek rodzaju trunku (nawet małoprocentowego) pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z możliwości wystąpienia szeregu nieprzyjemnych objawów. Ich ograniczenie jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem i ewentualnym odtruwaniu. Poważne powikłania mogą wystąpić, jeśli stężenie etanolu we krwi przekroczy 125-150 mg/100ml. Zatrucie aldehydem octowym może spowodować zawał mięśnia sercowego, udar, utratę przytomności, a nawet nagłe zatrzymanie akcji serca.