||

Nie bądźmy obojętni! Reagujmy!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak co roku, w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić – podkreśla podinsp. Ewa Kasińska


Berdychowski Wv

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. – Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób – zapewnia rzecznik KPP w Śremie.

Policja przypomina, że jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. – To nieprawda! Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, po czym jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, przewrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas niskich temperatur. Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło – podkreśla Ewa Kasińska.

  Zadanie wykonane, Astra pokonana, Warta liderem V ligi

Mundurowi proszą także o to, by obojętnie nie przechodzić obok drugiego człowieka. Zwłaszcza, gdy leży na ziemi. – Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie – dodaje rzecznik.

***

Jeśli w swoim otoczeniu znamy osoby potrzebujące pomocy, możemy prosić o wsparcie poniższe instytucje.

fot. materiał organizatora