Odtruwanie alkoholowe Kraków – Poranek bez kaca

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


VW_Berdychowski_400_150(1)

Najczęściej, mówi się o odtruciu alkoholowym w kwestii uzależnień od alkoholu. Zabieg idealnie pasuje do osób, które zupełnie straciły kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu i potrzebują pomocy.

Odtruwanie alkoholowe Kraków wiąże się z całkowitą odnową organizmu, który przechodzi przez wiele komplikacji, gdy wystawiamy go zbyt często na działanie alkoholu. Detoksykacja jest niezwykle przydatna. Stanowi etap przygotowawczy przed dłuższym programem leczenia. Można ją bezpiecznie przeprowadzić zarówno w placówkach szpitalnych, jak i w warunkach domowych. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta. Osoby, które intensywnie spożywały alkohol i są w ciężkim stanie powinny być monitorowane przez całą dobę, ponieważ ich stan może wymagać interwencji lekarza.Etapy odtrucia alkoholowego

Zabieg jest mało skomplikowany i składa się jedynie z trzech części. W kilka dni stajemy na nogi, bez odczuwania żadnych nieprzyjemnych symptomów. Odtrucie alkoholowe pokazuje, jak w prosty sposób jesteśmy w stanie odzyskać straconą energię i wyrwać się z wyniszczającego organizm nałogu.

  • Konsultacja lekarska – etap, który obejmuje kompleksowy przegląd historii medycznej pacjenta, jego stan zdrowia, a także analizę brakujących składników odżywczych. Lekarz musi przestudiować każdy indywidualny przypadek, aby dobrać najskuteczniejsze leczenie. Do zabiegów należy podchodzić w sposób odpowiedzialny. Z tego względu powinno się wybierać sprawdzone miejsca, które posiadają wykwalifikowany personel medyczny.
  • Dożylne podanie leków – różnego rodzaju składniki odżywcze, które zostały zgubione podczas spożywania alkoholu. Lekarze najczęściej podają sól fizjologiczną, która pomaga uzupełnić braki minerałowe – magnez, sód i potas. Ponadto aplikowana jest glukoza oraz niezbędne witaminy (z grupy B, C, ornityna i koenzym Q10). W niektórych sytuacjach konieczne jest podanie leków łagodzących objawy odstawienia. Mogą to być tabletki przeciwbólowe, nasenne lub uspokajające. Każdy pacjent inaczej reaguje na nagłą abstynencję, dlatego należy być przygotowanym na różne rozwiązania.
  • Stabilizacja – powrót do zdrowia następuje najczęściej po 7 do 10 dni. Bywają także krótsze oraz dłuższe wizyty pacjentów, w zależności od indywidualnego przypadku. Każdy przychodzi do kliniki z innego powodu, dlatego potrzebuje innego postępowania. Podczas całego procesu następuje znaczna poprawa funkcjonowania fizycznego oraz dochodzi do bardzo ważnej w naszym życiu –  równowagi psychicznej. Odtrucie alkoholowe pozytywnie wpływa zarówno na nasz umysł, jak i ciało, co potwierdzają nie tylko stali pacjenci.

Czego mogą się spodziewać osoby uzależnione od alkoholu, które decydują się na odtrucie alkoholowe?

Chociaż odtruwanie alkoholowe ma na celu ograniczenie skutków ubocznych, wynikających z zalegających toksyn alkoholowych, pacjenci często muszą doświadczyć nieprzyjemnych symptomów, które są częścią kuracji. Nieuniknione podczas zabiegu są objawy zespołu abstynencyjnego. W zależności od fazy choroby, w której znajduje się uzależniony, pacjent musi przejść przez szereg dolegliwości związanych z nagłym odstawieniem lub zmniejszeniem ilości spożywanego alkoholu. Obejmują one zarówno somatyczne konsekwencje w postaci: drżenia mięśni, wymiotów, potliwości, nadciśnienia, bólu i zawrotów głowy oraz drgawek, jak również objawów psychicznych – lęki, depresja, omamy, halucynacje i niepokój.

Przejście przez ten etap jest konieczne, jednak po kuracji odczujemy znaczną poprawę funkcjonowania. W ten sposób możemy raz na zawsze przerwać więź, którą stworzyliśmy razem z alkoholem. To dobry początek na podjęcie się działań skierowanych na walkę z alkoholizmem. Bardzo ważne, aby klienci nie traktowali tej metody, jako sposób na wyleczenie uzależnienia od alkoholu. Alkoholizm ma związek z naszym funkcjonowaniem psychicznym. Musimy przejść przez terapię i skierować się o pomoc do psychologa, aby choroba zniknęła z naszego życia. Odtrucie alkoholowe to dobry początek, który często wpływa na decyzję o leczeniu.

Korzyści płynące z odtrucia alkoholowego

Najważniejszym celem jest regeneracja organizmu. Osoby korzystające z detoksu liczą na znaczną poprawę samopoczucia. Nic nie jest w stanie tak dobrze nas oczyścić, jak odtruwanie alkoholowe. Z każdym łykiem alkoholu nasz organizm jest coraz bardziej zanieczyszczony. Wszystkie układy pracują gorzej i są obciążone zalegającymi toksynami.  Ważną kwestią jest możliwość uzupełnienia braków składników odżywczych. Kiedy w naszym ciele zaczyna brakować podstawowych pierwiastków zaczynamy czuć się gorzej. Niekiedy są to niezauważalne zmiany, które z czasem uderzają w nasze samopoczucie coraz mocniej. Spożywanie alkoholu sprzyja utracie płynów, elektrolitów i witamin. Z tego względu właśnie te substancję są aplikowane dożylnie podczas odtruwania alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe – szybka interwencja w sytuacji zatrucia alkoholem

Zatrucia alkoholem zdarzają się częściej niż myślimy. Jedyną słuszną decyzją, aby je zwalczyć jest detoksykacja.

Zatrucie alkoholowe jest negatywną reakcją organizmu, który został obarczony zbyt dużą ilością alkoholu. Kiedy w naszym ciele zalega mnóstwo zanieczyszczeń, nie zawsze możemy je swobodnie usunąć lub przyswoić. Aby uporać się z niekorzystnymi objawami możemy zastosować odtruwanie alkoholowe. Zatrucie alkoholowe poznamy po specyficznych objawach: znaczne osłabienie organizmu, nudności i wymioty, bóle głowy, a także zaburzenia mowy i równowagi.

Kiedy udać się na zabieg odtruwania alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe jest dopasowane do naszych potrzeb. W każdej sytuacji, gdy mieliśmy styczność z nadmiarem alkoholu, bądź próbujemy uniknąć uciążliwego kaca na drugi dzień możemy skorzystać z zabiegu. Żaden inny sposób nie jest w stanie dostarczyć nam tylu składników odżywczych, co detoks alkoholowy. Każdy powód jest dobry, aby przyjść na zabieg.

Kiedy czujemy, że alkohol opanował nasze życie i nie jesteśmy w stanie uporać się z głodem alkoholowym, który zmusza nas do regularnego picia, możemy odciąć się od niego poprzez detoks alkoholowy. Jest to najbezpieczniejsza opcja, gdy czeka nas gwałtowne wyjście z ciągu alkoholowego.

Zabieg odtrucia alkoholowego nie jest tylko i wyłącznie dla osób uzależnionych. Każdemu z nas zdarza się jednorazowo wypić zbyt dużą ilość alkoholu. Takie sytuacje wymagają doraźnych działań. Nasz organizm nie jest przystosowany do dużego stężenia alkoholu. W takich momentach odtruwanie alkoholowe jest słusznym wyborem.

Czasami musimy zachować pełną sprawność fizyczną oraz psychiczną, a spożywanie alkoholu nam w tym przeszkadza. Jeden wieczór będzie nas kosztował cały dzień kaca. Nie musimy się z nim męczyć. Podczas picia alkoholu tracimy dużo płynów. Etanol bowiem działa odwadniająco. Wystarczy kroplówka z soli fizjologicznej, abyśmy nie musieli walczyć z bólem głowy przez resztę dnia.