||

Książka z autografem: Skąd nasz ród? – zaproszenie na spotkanie autorskie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Skąd nasz ród? Piastowie-Wikingowie-Niewolnicy” pod takim tytułem odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Książka z autografem”. Tym razem gośćmi będą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli swoich dziedzin naukowych. Pierwszy z nich to archeolog prof. dr hab. Andrzej Buko autor książki „Świt państwa polskiego” i pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie. W dorobku profesora znajduje się wiele publikacji, w tym przede wszystkim z zakresu archeologii wczesnośredniowiecznej Polski. Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Drugi z gości to historyk prof. dr hab. Tomasz Jurek współautor książki „Historia Polski do 1572” i kierownik Zakładu Słownika Historyczno-Geograficznego Ziem Polskich w Średniowieczu Instytutu Historii PAN w Warszawie. Wydawca źródeł historycznych i autor wielu publikacji z zakresu historii średniowiecznej Polski. Redaktor czasopisma „Roczniki Historyczne” oraz przewodniczący Wydziału Historii i Nauk Społecznych w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk.





Scenariusz programu obejmuje rozmowę z gośćmi moderowaną przez dr. Radosława Franczaka. Następnie przewidziana jest możliwość zadawania pytań przez widzów z sali. Na zakończenie będzie okazja do zakupu wspomnianych książek, otrzymania autografu i porozmawiania z autorami przy kawie.

Fot. A. Andrzejczak

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w ramach tej odtworzonej po kilku latach inicjatywy odbyło się 26 maja br. pod hasłem: „The Wind of Change. Polska na skraju XX wieku”. Wówczas gośćmi byli: prof. Antoni Dudek, autor „Od Mazowieckiego do Suchockiej” oraz Aleksandra Layk, współautorka tytułu „Cięcie. Mówiona historia transformacji”.

  Chętnych na remont mostu na obwodnicy Śremu nie brakuje

Natomiast aktualne wydarzenie zaplanowano na środę, 16 listopada, o godzinie 18.30 w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Wstęp jest bezpłatny.