||

Książka z autografem: Skąd nasz ród? – zaproszenie na spotkanie autorskie

„Skąd nasz ród? Piastowie-Wikingowie-Niewolnicy” pod takim tytułem odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Książka z autografem”. Tym razem gośćmi będą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli swoich dziedzin naukowych. Pierwszy z nich to archeolog prof. dr hab. Andrzej Buko autor książki „Świt państwa polskiego” i pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie. W dorobku profesora znajduje się wiele publikacji, w tym przede wszystkim z zakresu archeologii wczesnośredniowiecznej Polski. Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Drugi z gości to historyk prof. dr hab. Tomasz Jurek współautor książki „Historia Polski do 1572” i kierownik Zakładu Słownika Historyczno-Geograficznego Ziem Polskich w Średniowieczu Instytutu Historii PAN w Warszawie. Wydawca źródeł historycznych i autor wielu publikacji z zakresu historii średniowiecznej Polski. Redaktor czasopisma „Roczniki Historyczne” oraz przewodniczący Wydziału Historii i Nauk Społecznych w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk.Scenariusz programu obejmuje rozmowę z gośćmi moderowaną przez dr. Radosława Franczaka. Następnie przewidziana jest możliwość zadawania pytań przez widzów z sali. Na zakończenie będzie okazja do zakupu wspomnianych książek, otrzymania autografu i porozmawiania z autorami przy kawie.

Fot. A. Andrzejczak

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w ramach tej odtworzonej po kilku latach inicjatywy odbyło się 26 maja br. pod hasłem: „The Wind of Change. Polska na skraju XX wieku”. Wówczas gośćmi byli: prof. Antoni Dudek, autor „Od Mazowieckiego do Suchockiej” oraz Aleksandra Layk, współautorka tytułu „Cięcie. Mówiona historia transformacji”.

Natomiast aktualne wydarzenie zaplanowano na środę, 16 listopada, o godzinie 18.30 w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Wstęp jest bezpłatny.