|

Aby żyć w lepszym świecie…

Piątkowe spotkanie stanowiło oficjalne podsumowanie projektu. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele firmy Mondi Simet, która wspomagała finansowo realizowane projekty. Gminę Dolsk reprezentowała burmistrz Barbara Wierzbińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie – Małgorzata Sławek wraz z zastępcą – Anitą Towarek, nota bene koordynatorem działań realizowanych przez ZSP w Masłowie, a także reprezentantki KGW „Masłowianki” z Masłowa – przewodnicząca organizacji Ewa Taciak oraz Emilia Matuszak.

Zainteresowanie akcją pozytywnie zaskoczyło organizatorów, co podkreślił koordynator przedsięwzięcia – Andrzej Konieczny.Podczas tej akcji padło wiele fajnych i ciekawych, ale przede wszystkim bardzo dobrych pomysłów z ekologiczną inicjatywą – powiedział


VW_Berdychowski_400_150(1)

Uczestnicy wydarzenia obejrzeli film związany z realizowanym przedsięwzięciem i odebrali podziękowania za udział w ekologicznej inicjatywie. Miłą niespodzianką dla uczestników spotkania okazały się również upominki w postaci domków dla owadów, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.

Gratulacje i słowa pochwały za pracę na rzecz małej ojczyzny padły również z ust dyrektora zarządzającego firmy Mondi Simet – Krzysztofa Jakubowskiego:

– Wszyscy, którzy zaangażowali się w ten projekt nie robili tego dla pochwały, ale dla siebie i dla swoich rodzin, abyśmy mogli żyć w trochę lepszym świecie – mówił.

W Masłowie w ramach akcji zrealizowano następujące zadania:

  • zbiórkę elektrośmieci w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie;
  • Sprzątanie Świata 2022;
  • Gminny konkurs „Zimowa stołówka”;
  • ścieżkę sensoryczno-ekologiczną w przedszkolu w Wieszczyczynie. Warto dodać, że w realizację tego zadania aktywnie włączyli się rodzice przedszkolaków.

Podczas zbiórki elektrośmieci zebrano aż 1800 kg odpadów. Kilogramy zostały wymienione na sprzęt sportowy, z którego chętnie korzystają uczniowie.

Akcja sprzątania świata zorganizowana została wspólnie przez KGW „Masłowianki” w Masłowie, społeczność szkolną oraz OSP Masłowo. Uporządkowano teren wokół szkoły oraz świetlicy wiejskiej w Masłowie, przedszkola w Wieszczyczynie, plażę nad jeziorem w Nowieczku, fragment lasu oraz pobocza dróg. Karmniki przygotowane w ramach konkursu „Zimowa stołówka” zapewnią posiłek ptakom w okresie zimowych chłodów.

Główny organizator akcji, czyli firma Mondi, już planuje kolejne akcje. Najbliższa rozpocznie się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.