||

Święto Niepodległości w Dolsku. Jak będą wyglądały obchody?

W gminie Dolsk wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości rozpoczną się już w przyszłą sobotę 5 listopada. Tego dnia o godz. 15 na sali sportowej MGOSiR odbędzie się Otwarty Turniej Niepodległości w siatkówce dla dziewcząt i chłopców w rocznikach 2007-2009.

10 listopada na boisku szkolnym w miejscowej podstawówce odbędzie się spektakl podsumowujący akcję „Flaga na maszt”.Główne obchody odbędą się naturalnie 11 listopada. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń oficjalny i nie tylko. O godz. 10 rozpoczną się uroczystości z udziałem władz samorządowych i radnych. Wówczas odbędzie się masz święta za Ojczyznę (kościół pw. św. Michała Archanioła). Następnie o godz. 11.15 będzie miał miejsce przemarsz na rynek i złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej. Występ artystyczny przedszkolaków zakończy oficjalne obchody tego dnia.

fot. UMiG Dolsk

W samo południe kukrowie z Dolska będą strzelać o Tarczę Niepodległościową oraz powalczą o puchar burmistrza Dolska.

Z kolei o godz. 12.30 obchody zakończone zostaną na sportowo. Na sali MGOSiR w Dolsku odbędzie się Turniej Seniora.

Z kolei dzień później, tj. w sobotę 12 listopada odbędzie się turniej w siatkówkę dla mężczyzn. Start rozgrywek godz. 15 oczywiście na sali MGOSiR w Dolsku.