Image

Największe wpadki modowe u mężczyzn

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Wv

Wielu panów ma tendencję do zbywania mody jako czegoś zbytecznego, jednak ubiór jest niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu – a co za tym idzie tego, jak postrzegają nas inni. Odpowiednie dobranie ubrań to coś, na co nawet największy modowy antyfan powinien zwracać uwagę. Wyglądając dobrze wzbudzamy u innych respekt, wywieramy lepsze pierwsze wrażenie i, nawet jeśli nie chcemy się do tego przyznać, zwyczajnie czujemy się lepiej. Jakich wpadek należy unikać, aby prezentować się schludnie i szykownie? Oto największe błędy, jakie możemy popełnić przy dobieraniu kreacji.

Niewłaściwy rozmiar

Chociaż stylistyka oversize jest coraz popularniejsza, to nadal zbyt duże czy zbyt małe ubrania zwyczajnie źle na nas wyglądają. Szczególnie tyczy się to formalnego, eleganckiego ubioru, kiedy to zależy nam na jak byciu jak najbardziej ułożonym. Za krótki rękaw, zbyt wąska w ramionach koszula, opasła marynarka, w której wręcz toniemy, zbyt szeroki krawat, obcisłe spodnie sprawiające, że mamy proporcje jak kreskówkowa postać – można by tak wymieniać w nieskończoność Przestrzegajmy się tego, nie kupujmy „na oko”, uprzednio mierzmy odzież i dobierajmy ją do swojego typu ciała: to prosty i efektywny sposób na natychmiastowe poprawienie stanu swojej garderoby.Zaniedbane obuwie

Wystarczy jedno spojrzenie na stan butów mężczyzny, aby dowiedzieć się, jaki jest. Nawet najlepsza stylizacja znacząco ucierpi, jeśli dobierzemy do niej buty wyglądające, jakby ktoś właśnie przebiegł w nich trzy maratony. Mężczyźni często nie zwracają uwagi na stan swojego obuwia – ale kobiety oraz potencjalni pracodawcy już tak. Jak uchronić się przed tym modowym błędem? Odpowiedź jest prosta i oczywista: dbaj o swoje buty. Regularnie je myj, zwłaszcza jeśli są białe, a w przypadku skórzanego, eleganckiego obuwia – pastuj i poleruj.

Skarpetki i sandały

Koszmar każdego estety – skórzane sandały połączone z białymi skarpetami naciągniętymi aż za łydkę. Mało kto chce wyglądać jak zagubiony europejski turysta w średnim wieku, a właśnie z tym na całym świecie kojarzony jest ten nieapetyczny duet obuwniczy. Z jakiegoś powodu wciąż uwielbiane przez wielu, czasem stosowane wymienne z jeszcze bardziej krzykliwym połączeniem skarpetek i klapek to stanowcze modowe „nie”. Niektóre typy obuwia po prosty powinny być noszone bez skarpetek, aby wyglądać dobrze – mokasyny, espadryle i właśnie sandały.

Koszula z krótkim rękawem w parze z marynarką i krawatem

Chociaż takie połączenie wydaje się być idealną kombinacją przyjemnego z pożytecznym, kiedy chcemy wyglądać elegancko podczas letnich imprez, to powinno się go stanowczo unikać. Chociaż ten modowy koszmarek łatwo ukryć pod marynarką, to kiedy tylko ją zrzucimy, na światło dzienne wychodzi nasza nieumiejętność w dobieraniu ubrań. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest noszenie klasycznych koszul i podwijanie rękawów, kiedy robi się gorąco – wygląda to o wiele lepiej. Koszule na krótki rękaw lepiej zostawić na mniej zobowiązujące okazje.