|||

Marszałek docenił sołectwo Niesłabin i Mchy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

28 października sołtys Alina Wiśniewska z Niesłabina, odebrała z rąk Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka województwa wielkopolskiego, nagrodę dla sołectwa wręczoną w ramach konkursu „Aktywna Wielkopolska Wieś”. Niesłabin doceniony został aktywność w działaniach na rzecz odnowy i rozwoju wsi. Sołectwo otrzymało grant finansowy w wysokości 4 tys. zł.

Wyróżnienie w konkursie otrzymało także sołectwo Mchy.Mchy i Niesłabin to jedyne sołectwa które w tegorocznej edycji załapały się do finału i zostały docenione przez kapitułę konkursu.

– Ten program integruje mieszkańców. To Wy spotykacie się, wspólnie decydujecie na co wydać zdobyte pieniądze, decydujecie o tym jak ma wyglądać świetlica, teren wokół niej, czy też inne miejsce w Waszej wsi – mówił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Podczas uroczystości, które odbyły się w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu oprócz Niesłabina nagrody otrzymały sołectwa: Gowarzewo (gmina Kleszczewo), Pięczkowo (gmina Krzykosy), Dąbrówka Leśna (gmina Oborniki), Szczepankowo (gmina Ostroróg), Orzechowo (gmina Miłosław) oraz Krzywa Góra (gmina Kołaczkowo). Wyróżnienia w konkursie „Wielkopolska Odnowa Wsi” oprócz sołectwa Mchy otrzymali Zieleń (gmina Trzemeszno), Uscikówiec (gmina Oborniki), Gębarzewo (gmina Czerniejewo), Tłukawy (gmina Ryczywół), Lubosina, Lubosinek i Przystanki (gmina Pniewy) i Bierzglinek (gmina Września)