||

Oto zwycięzcy jesiennej zabawy Śremskiego Ośrodka Kultury

– Zakończyliśmy głosowanie w ramach naszej zabawy „Na przekór jesieni”. Wszystkie instalacje zebrały ogromne ilości pozytywnych reakcji, wiele komentarzy i dalszych udostępnień. W naszej ocenie wygrali wszyscy, bo dzięki tym zwariowanym instalacjom zrobiło się kolorowo i wesoło. I co ważne, wspólne planowanie, wykonanie i promowanie sprzyjało lokalnej integracji – podkreśla Anna Szmyt- Baranowska dyrektor ŚOK.

W otwartym głosowaniu zwyciężyła praca przygotowana przez mieszkańców Psarskiego, przy wsparciu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Drugie miejsce zajęła instalacja społeczności przedszkola „Mali Przyrodnicy”. Trzecie miejsce przypadło instalacji z Gaju, a tuż za podium znalazła się praca przygotowana przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych.Przypomnijmy, że akcję pod hasłem „Na przekór jesieni” zorganizował Śremski Ośrodek Kultury. – Ogromnie nas cieszy, że znaleźli się chętni do przeciwstawienia się szarej jesieni – mówiła Anna Szmyt-Baranowska, dyrektor ŚOK.

Przypomnijmy także, że zabawa polegała na pracy w grupie. Do wykonania była wielobarwna włóczkowa instalacja. To naturalne, że każda z zaangażowanych społeczności liczyła na wygraną, choć jak sami otwarcie przyznają, najważniejsza była dla nich dobra zabawa i integracja. Już dziś możemy zdradzić, że mieszkańcy Psarskiego i Gaju planują wspólne ognisko.