||

Czytanie może być męskie – zaproszenie na spotkanie z Marcinem Mellerem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Marcin Meller – publicysta i dziennikarz prasowy oraz telewizyjny, który współpracował z tygodnikiem „Polityka”, „Playboyem”, „Wprost” i „Newsweekiem”, znany z porannego programu „Dzień Dobry TVN” – będzie gościem naszego cyklu „Czytanie może być męskie” – informuje Mariola Kaźmierczak, szefowa ksiąskiego CK.

W niedzielę, 6 listopada o godz. 18.00 w Ceglarni w Jarosławkach będzie możliwość porozmawiania z Marcinem Mellerem m.in. o tym właśnie, dlaczego warto sięgać po książki, o jego twórczości literackiej oraz zawodowej przygodzie telewizyjnej.– Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, a darmowe wejściówki można odebrać w Centrum Kultury: tel. 61 28 22 616 lub online poprzez stronę ck-ksiazwlkp.pl – zachęca M. Kaźmierczak.

Projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” realizowany przez Centrum Kultury Książ Wlkp. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytanie może być męskie – zaproszenie na spotkanie z Marcinem Mellerem
Fot. materiał organizatora

Kim jest Marcin Meller?

Marcin Meller: historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny, dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal, przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. W latach 2003–2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W swojej karierze medialnej dał się poznać jako felietonista „Wprost” oraz autor publikacji zamieszczanych na łamach „Newsweeka”.

Autor takich książek jak: „Między wariatami – Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Nietoperz i suszone cytryny”, „Czerwona ziemia; powieść sensacyjna” oraz „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji, którą napisał wraz z żoną Anną Dziewit-Meller.

Marcin Meller został też gospodarzem nadawanego przez TVN reality show „Agent” (w latach 2000–2002). Ponadto współprowadził poranny program „Dzień Dobry TVN” razem z Kingą Rusin, a później w parze z Magdą Mołek. W tej samej stacji występował jako gospodarz teleturnieju TVN „Kapitalny Pomysł”. Od 2009 na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Na swoim koncie ma też autorską audycję „Mellina” w Roxy FM.