|

Skiba udowodni, że czytanie jest męskie

Masz ochotę spotkać się z legendarnym Skibą? W takim razie zapraszamy cię 27 października o godz. 18.00 do Ceglarni w Jarosławkach. Tym razem „pokażemy” go od nieco innej strony – jako autora książek i felietonów w naszym cyklu „Czytanie może być męskie” – zaprasza Mariola Kaźmierczak, szefowa ksiąskiego CK.

Krzysztof Skiba opublikował kilka tytułów m.in. „Skibą w Mur” (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych „Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. „Artyści, wariaci, anarchiści” (Wydawnictwo NCK 2010) i „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia” (Wydawnictwo NCK 2015).Z entuzjazmem prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia. Natomiast w 2018 roku, nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa, ukazała się jego biografia pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”, która stała się sensacją w skupach makulatury.  W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa Arbitror z Warszawy wyszła jego najnowsza książka z felietonami. Jest to zbiór tekstów o czasach lockdownu i pandemii pt. „Polska bez gaci”.

Spotkanie z artystą zaplanowano na czwartek, 27 października w Ceglarni. Początek wydarzenia o godzinie 18.00.

W kolejce następni…

Z zaproszenia CK Książ skorzystali i wkrótce w Ceglarni w Jarosławkach pojawią się:

– 06.11 – Marcin Meller,

– 13.11 – Krzysztof Daukszewicz,

– 14.11 – Mariusz Szczygieł,

– 27.11 – Artur Andrus.

– Koniecznie wpiszcie te daty w swoje kalendarze i nie przegapcie darmowych wejściówek, które już wkrótce będą dostępne w Centrum Kultury – tel.: 61 28 22 616 lub pod tym adresem: ck-ksiazwlkp.pl/bilety/. Na razie możecie je uzyskać na spotkanie ze Skibą. Do zobaczenia! – zaprasza M. Kaźmierczak.

Projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. materiał organizatora