Image
  • Home
  • Aktualności
  • Szarobura jesień… Nie tutaj! Ruszyło głosowanie w zabawie ŚOK

Szarobura jesień… Nie tutaj! Ruszyło głosowanie w zabawie ŚOK

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na początku października informowaliśmy o niezwykłym wyzwaniu jakie zaproponowało sołectwo Psarskie mieszkańcom Gaju. Mowa o pojedynku i to nie byle jakim! W ruch poszły ręce i… włóczki. Do zabawy dołączyły także: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 „Mali Przyrodnicy” oraz Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej.

Akcję pod hasłem „Na przekór jesieni” zorganizował Śremski Ośrodek Kultury. – Ogromnie nas cieszy, że znaleźli się chętni do przeciwstawienia się szarej jesieni – podkreśla Anna Szmyt-Baranowska, dyrektor ŚOK.

Gaj

Przypomnijmy, że zabawa polegała na pracy w grupie. Do wykonania była wielobarwna włóczkowa instalacja. Od teraz, aż do 30 października można głosować na zaprezentowane projekty. Wystarczy zostawić pozytywną reakcję pod zdjęciem prezentowanym na profilu facebookowym Śremskiego Ośrodka Kultury.

To jasne, że każda z zaangażowanych społeczności liczy na wygraną, choć sami otwarcie przyznają, że najważniejsza była dobra zabawa i integracja. Już dziś możemy zdradzić, że mieszkańcy Psarskiego i Gaju omówili się na wspólną kawę i ciacho.

Co ważne, każdy mieszkaniec okolicy może podziwiać zaprezentowane prace i to bezpłatnie! W Gaju instalacja znajduje się przy sali wiejskiej. W Psarskiem włóczka zdobi drzewa przy świetlicy. I w tym miejscu musimy wspomnieć o dużym zaangażowaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, którzy również dołączyli do akcji.

Psarskie

Sześć drzew i zając w papilotach. Prawdziwa aleja gwiazd. Psarskie jest gotowe na jesień. Czy się podoba? Kwestia gustu, dla mnie nie przekroczyliśmy granicy kiczu. Można przyjeżdżać i podziwiać, wystawa nie jest biletowana! I dziękujemy społeczności Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem za udział w zabawie – mówi Dorota Witczak


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ponadto ubrane drzewa można znaleźć przy Zespole Szkół Specjalnych i na terenie przedszkola „Mali Przyrodnicy”. – Gratulujemy tym, którzy podjęli wyzwanie. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, a projekty są kolorowe, wesołe, niebanalne, po prostu piękne – dodaje Anna Szmyt-Baranowska.