||

Ulica Zaciszna w nowej odsłonie

Na wstępie przypomnijmy, że w pierwszej połowie tego roku została przebudowana ulica Zaciszna w Książu Wlkp. – Wówczas zapowiadaliśmy, że samorząd planuje dodatkowo zagospodarowanie terenu w centralnej części tego komunikacyjnego ciągu. Dziś możemy pochwalić się efektami i prezentujemy nowy zielony skwer – informuje burmistrz Książa.

Po modernizacji skweru, do zachowanych drzew dołączyło wiele nowych gatunków kwiatów, krzewów i sadzonek drzew. Pomiędzy nimi została wytyczona ścieżka prowadząca do dwóch nowoczesnych ławek. Przy wejściach na teren skweru, a także przy jednym z siedzisk umieszone zostały drewniane pergole, a całość uzupełniają ozdobne łupki kamienne.Fot. Urząd Miejski w Książu Wlkp.

Nowa, zielona aranżacja stanowi dopełnienie inwestycji drogowej i z pewnością dodaje atrakcyjności tej okolicy. Dodatkowo jest to miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców okolicznych domów – podkreśla Teofil Marciniak


VW_Berdychowski_400_150(1)

Koszt modernizacji skweru przy ulicy Zacisznej w Książ Wlkp. wyniósł 63 999,98 zł. Za wykonanie autorskiego projektu burmistrza odpowiadał Referat Gospodarczy Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. pod nadzorem jego twórcy.

– Kto z państwa nie miał jeszcze okazji zobaczyć ulicy Zacisznej w nowej odsłonie to zapraszamy na jesienny spacer – zachęca T. Marciniak.